Zatoka nas rozgromiła w Iławie. Jeziorak Iława – Zatoka Braniewo 1:5 (0:2)

Miało być to bardzo radosne popołudnie w Iławie, a przyszło wielkie rozczarowanie. Po słabym meczu Jeziorak przegrał 1:5 z Zatoką Braniewo, która zasłużenie lideruje w tabeli forBET IV ligi.

Początkowa faza meczu Jezioraka z Zatoką nie wskazywała na późniejszy przebieg wydarzeń na boisku. Iławianie próbowali szybko zdobyć gola, ale piłka nie chciała wpaść do bramki Tomasza Ptaka, który ma za sobą występy w ekstraklasie w barwach Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin.

Po kwadransie Zatoka prowadziła, a świetne podanie golem wykończył Mateusz Gruz. Osiemnaście minut później Bogdan Wieliczko wrzucił piłkę z rzutu rożnego w pole karne, do której wyskoczył autor pierwszej bramki i strzałem głową umieścił piłkę w bramce Dawida Ciury. Prowadzenie Zatoki mogło być wyższe, ale kilka razy świetnymi interwencjami młody bramkarz Jezioraka zażegnał niebezpieczeństwo.

Po przerwie Jeziorak rzucił się do ataku, oddając kilka groźnych strzałów na bramkę braniewian. W 63. minucie kontrowersyjną decyzję podjął sędzia tego spotkania – pan Karol Rudziński z Nidzicy, nie dyktując rzutu karnego, gdyż według opinii piłkarzy i kibiców faulowany był Wojciech Figurski. Iławianie szukali wyrównania, jednak nie potrafili pokonać Tomasza Ptaka, który kilka razy obronił groźne uderzenia piłkarzy Jezioraka. Pięć minut przed końcem efektownym wolejem jeden z graczy gości wypuścił Mateusza Gruza, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i podwyższył prowadzenie.

Trzy minuty później czwartego gola zdobył Łukasz Wolak. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu sędziowie podyktowali “wapno” dla Jezioraka, które wykorzystał Daniel Madej. Niestety jednak kilkadziesiąt sekund później Daniel Jastrzębski wykorzystał płaskie podanie od Oskara Rynkowskiego w pole karne, dobijając z bliska Jeziorak.

W środę Jeziorak zagra o godzinie 17:00 w Rybnie z Delfinem, a w niedzielę w Iławie o 16:00 z Warmią Olsztyn.

Jeziorak Iława – Zatoka Braniewo 1:5 (0:2)

Daniel Madej 89′ – Mateusz Mróz 15′, 33′, 85′, Łukasz Wolak 88′, Daniel Jastrzębski 90′.

Jeziorak: Ciura – Kowalski (46 Miązek), Kressin, Ksiuk (46 Kaźmierski), Sagan, Kuciński (52 Szczepański) , Czarnota, Madej, Galas, Kwiatkowski (46 Figurski), Tokarski (77 Neumann)

Zatoka: Ptak – Korkliniewski, Kimso (80 Jastrzębski), Rynkowski, Matelski (80 Śniegocki), Gruz (88 Lewandowski), Tomczuk (90+1 Chomko), Szpakowski, B. Wieliczko, Jakimczuk (90+2 D. Wieliczko), Graczyk (73 Wolak)

Żółte kartki: Kowalski, Sagan, Kressin, Kaźmierski – Wolak, Chomko, Jakimczuk.

Sędziowali: Karol Rudziński (sędzia główny), Oleksandr Tkachenko (asystent 1.), Kacper Bartkowski (asystent 2.).

Widzów: ok. 300

Autor: Karol Synowiec