Po dramacie w czterech aktach Jeziorak gra dalej! Jeziorak Iława – Huragan Morg 4:3 (p.d), 3:3 (reg.), (0:1)

Sam Alfred Hitchcock nie powstydzi by takiego scenariusza! Piłkarze Jezioraka, mimo że przegrywali 0:2 do 82. minuty z Huraganem Morąg, to dwukrotnie doprowadzili do remisu. Iławianie będą grać dalej w Wojewódzkim Pucharze Polski, gola na wagę zwycięstwa zdobył w 115. minucie Patryk Czarnota!

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wielkich emocji. W 14. minucie morążan na prowadzenie wyprowadził Adrian Wasiak, zdobywając gola strzałem zza pola karnego. Dwie wymuszone zmiany nie napawały optymizmem kibiców Jezioraka, cały czas byli również groźni piłkarze gości. Piłkarze Jezioraka robili, co mogli, by odrobić stratę, jednak ta sztuka się nie udawała.

Po przerwie iławianie zaczęli śmielej atakować, jednak niestety w 64. minucie Dawida Ciurę, uderzeniem głową pokonał Mariusz Dec. Jeziorowcy nie zwiesili jednak głów, wierząc w korzystny rezultat. W 82. minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym Mateusza Lawręca pokonał Radosław Galas. Po siedmiu minutach był już remis, a kibiców uradował Patryk Czarnota. Niestety minutę później Huragan odzyskał prowadzenie, pięknym uderzeniem piłkę do bramki skierował osamotniony Wiktor Matracki. Miejscowi doprowadzili jednak do remisu! W doliczonym czasie do bramki gości piłkę skierował Paweł Sagan, co oznaczało konieczność rozegrania dogrywki.

Dodatkowe trzydzieści minut lepiej znieśli iławianie, w 105. minucie Patryk Czarnota zapewnił awans swojej drużynie! Już jutro o godzinie 18:30 iławianie rozegrają w Lubawie mecz z Motorem, w ramach trzeciej kolejki forBET IV ligi. Spotkanie kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski zostanie rozegrane 11 listopada.

Jeziorak Iława – Huragan Morąg 4:3 (p.d), 3:3 (reg.), (0:1)

Radosław Galas 82′, Patryk Czarnota 89′, 105′, Paweł Sagan 90′ + 2′ – Adrian Wasiak 14′, Mariusz Dec 64′, Wiktor Matracki 90′.

Żółte kartki:

Foj, Czarnota, Stanikowski – Musiński, Malinowski, Stankiewicz.

Sędziowali:

Damian Krumplewski (sędzia główny), Piotr Sielski (asystent nr. 1.), Jakub Narojczyk (asystent nr. 2.)

Jeziorak: Ciura, Słomski (26 Słomski), Zalewski (90 Kłosowski), Kwiatkowski, Kuciński (4 Sagan), Sedlewski, Foj (100 Stanikowski), Deredas (46 Nowiński), Nastaj (46 Galas), Poniewski (46 Wacławski), Czarnota.

Huragan: Lawręc, Urbański, Musiński, Boczko, Dec, Ressel (46 Matracki), Wasiak (70 Malinowski), Stankiewicz, Galik, Podgórski (103 Kochalski), Burzyński.

Autor: Karol Synowiec