Akademia IKS Jeziorak: Poznaj trenera! [#1]

Dziś rozpoczynamy nowy cykl artykułów, dotyczących Akademii IKS Jeziorak Iława. Pragniemy przedstawić wszystkich trenerów, specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Dziś pragniemy przedstawić Kamila Jędrzejewskiego i Michała Kamińskiego.

Kamil Jędrzejewski urodził się dziewiątego grudnia 1989 roku w Iławie, jest wychowaniem Jezioraka, absolwentem Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego, gdzie ukończył studia, ucząc się wychowania fizycznego. Posiada licencję UEFA B, a już niedługo czeka go egzamin wstępny na kurs UEFA Goalkeeper B.

Popularny “Jędrzej” przeszedł przez wszystkie grupy wiekowe w naszym klubie, a mając szesnaście lat, zadebiutował w pierwszej drużynie. Jako zawodnik reprezentował klubu na szczeblu ligi okręgowej, IV i III ligi.
Od 2020 roku po zakończeniu przygody z piłką rozpoczął pracę jako trener bramkarzy, trenując indywidualnie z bramkarzami, realizując projekt pod nazwą “Pro Keeper – Indywidualne Trening Bramkarskie”. Wówczas obecny trener Jezioraka Wojciech Tarnowski, trenował III–ligowy GKS Wikielec i zaprosił go do współpracy, oferując posadę trenera bramkarzy. Kamil Jędrzejewski  łączył tę funkcję z trenerem golkiperów IV ligowego Motoru Lubawa, w którym jest do dziś.

Kamil Jędrzejewski trenuje bramkarzy w Akademii.

Niektórzy młodzi bramkarze współpracujący z trenerem Jędrzejewskim mają już za sobą debiuty w reprezentacjach młodzieżowych Warmii i Mazur, a także są powoływani na konsultacje oraz na testy do innych klubów. Ponadto trener uczestniczy w licznych szkoleniach dla trenerów bramkarzy, odbył niedawno staż w Lechii Gdańsk, którą trenuje Tomasz Kaczmarek, a w ostatnio przebywał na stażu Akademii Rakowa Częstochowa – uważanej za jedną z najlepszych w kraju wraz z trójką innych szkoleniowców Akademii Jezioraka Iława.

Michał Kamiński jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale rehabilitacji medycznej. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej i sportowej dzieci i dorosłych. W roku 2014 nawiązał współpracę z pierwszoligową drużyną koszykówki KKS Olsztyn na stanowisku fizjoterapeuty i trenera od przygotowania motorycznego.

Michał Kamiński został trenerem motorycznym i fizjoterapeutą w Akademii, a także w drużynie seniorów.

Od tego czasu zacząłem podnosić kwalifikacje z zakresu prewencji urazów w sporcie i planowania treningów mających na celu poprawę osiągnięć i sprawności sportowców. – Cieszę się z możliwości współpracy z Akademią Jezioraka. Uważam, że na tej współpracy drużyna jak i poszczególni zawodnicy mogą dużo zyskać. Dziękuję trenerom i koordynatorom za nawiązanie współpracy i docenienie roli przygotowania motorycznego w piłce nożnej. – powiedział trener Kamiński.

Witamy na pokładzie, życzymy owocnej pracy!

Autor: Karol Syowiec

Foto: Artur Kijewski

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji