Będąc Polakiem, można osiągać wielkie rzeczy! – Błażej Łukaszewski przepytuje Roberta Lewandowskiego!

Czy realizacja marzeń kosztuje? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każde, nawet najskrytsze marzenie jesteśmy w stanie zrealizować! Błażej Łukaszewski, wychowanek Jezioraka, jest tego najlepszym przykładem. Od wielu lat rozwija się jako dziennikarz sportowy, a od miesiąca współprowadzi Meczyki.pl. W piątek 5 sierpnia, wziął udział prezentacji Roberta Lewandowskiego, która na zawsze przejdzie do historii, a sam później miał możliwość podczas konferencji prasowej porozmawiać z jednym z najlepszych piłkarzy w historii.

Błażej Łukaszewski pochodzi z małej miejscowości Lekarty, mieszczącej się 15-kilometrów od Iławy. „Błaszka” jest wychowankiem Jezioraka, w którym trenował piłkę nożną i lekkoatletykę, pod okiem trenera Pawła Hofmana. W piłkarskiej drużynie seniorów występował w lidze okręgowej i b–klasie, kiedy trenerami byli: Marek Czachorowski, ś.p. Roman Bromberg, Tomasz Wojewoda i Andrzej Tołstik.

Nasz dzisiejszy bohater zrezygnował jednak z gry w iławskim klubie, by skupić się na studiach ekonomicznych, rozwoju osobistym, a także pracy dziennikarskiej. Od kilku lat często możemy z podziwem oglądać jego poczynania, a było ich wiele. Niedawno był autorem filmu dokumentalnego, który został wyemitowany w TVP Sport o selekcjonerze reprezentacji Polski Czesławie Michniewiczu, później o Jacku Góralskim, tworzył również cykl pod tytułem „Kobiety Ekstraklasy”.

Przed miesiącem został prowadzącym studio „Meczyki.pl”. Kilka dni temu Meczyki.pl zadecydowało, że Błażej Łukaszewski pojedzie do Barcelony na prezentację kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego. Dużą rolę w takiej decyzji miał fakt, że będąc uczniem iławskiego „Żeromka”, nauczył się języka hiszpańskiego.

JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI. UDOWADNIASZ NAM, ŻE BĘDĄC POLAKIEM, MOŻNA OSIĄGAĆ WIELKIE RZECZY. NATOMIAST UDOWADNIASZ JESZCZE JEDNĄ RZECZ, BO ROZMAWIAŁEM Z TWOJĄ TEŚCIOWĄ, PANIĄ MARIĄ, KTÓRA BYŁA BARDZO DUMNA I ZACHWALAŁA CIĘ… WIĘC UDOWADNIASZ TEŻ, ŻE MOŻNA MIEĆ DOBRE RELACJE Z TEŚCIOWĄ! – Powiedział podczas konferencji prasowej w kierunku Roberta Lewandowskiego Błażej Łukaszewski.

„Błaszka” wziął udział w prezentacji RL9, a później tłumaczył konferencję prasową z języka hiszpańskiego na polski. Później wziął udział w konferencji dla dziennikarzy z Polski, gdzie wszedł w bardzo ciekawy dialog z nowym napastnikiem FC Barcelony, jednym z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, któremu Iława nie jest obca.

Konferencja prasowa z udziałem Roberta Lewandowskiego. Błażej Łukaszewski wchodzi w dialog z RL9 od 17 minuty i 16 sekundy
Film dokumentalny o Czesławie Michniewiczu
Jedna z części cyklu „Kobiety ekstraklasy”

Błażej, jesteśmy bardzo dumni z Ciebie. Życzymy powodzenia!

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji