Będzie ciekawie! Przed meczem Jeziorak Iława – Zatoka Braniewo

W sobotę 11 września piłkarze Jezioraka rozegrają mecz szóstej kolejki forBET IV ligi. Jutrzejszym rywalem iławian będzie Zatoka Braniewo, która w poprzedniej kolejce zremisowała 1:1 z Huraganem Morąg.

Piłkarze Jezioraka przed kilkoma dniami rozgrywali mecz z okazji ubiegłorocznego 75-lecia klubu. Iławianie grali jak równy z równym, rywalizując z Lechią Gdańsk. Mecz ten był powrotem na ławkę trenerską Jezioraka-Wojciecha Tarnowskiego, który ostatnio prowadził iławski zespół w meczu o stawkę 13 listopada 2010 r., kiedy Jeziorak przegrał w Pruszkowie ze Zniczem 1:3. Jedynego gola dla drużyny z Iławy zdobył mający wówczas 17-lat Arkadkiusz Kuciński. Tydzień prędzej iławianie pokonali 2:1 Stal Rzeszów, a gole dla “biało-niebieskich” zdobyli Piotr Piceluk i Remigiusz Sobociński. Warto dodać, że w meczu z Zatoką trener Wojciech Tarnowski będzie miał do dyspozycji Tomasza Sedlewskiego i Dawida Kowalskiego, którzy grali w meczu ze “Stalówką”.

W poprzednim ligowym spotkaniu, piłkarze z Iławy niestety przegrali z Pisą Barczewo, którzy wykorzystali chwilę dekoncentracji graczy Jezioraka. Podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego, a teraz już Wojciecha Tarnowskiego w czterech spotkaniach zgromadzili dziewięć punktów. Zajmujemy obecnie czwarte miejsce w tabeli, ale jest to spowodowane tym, że mecz z Polonią Iłowo rozegramy dopiero 15 września.

Nasz jutrzejszy rywal jest doskonale znany w Iławie. Wielokrotnie rywalizowaliśmy ze sobą, często walcząc o wielkie cele. Rywalizację z poprzedniego sezonu na linii Jeziorak – Zatoka, lepiej będą wspominać ci drudzy, gdyż wygrali w Iławie aż 5:1, a w Braniewie padł remis 1:1.

W poprzednim spotkaniu braniewianie zremisowali 1:1 z Huraganem Morąg, a jedynego gola dla Zatoki zdobył Jakub Szymanowski. Warto dodać, że na ławce trenerskiej naszego rywala również doszło do zmiany. Trenera Piotra Zająca zastąpił Daniel Kogut, który odszedł z Błękitnych Orneta. Ciekawostką jest to, że szkoleniowcem drużyny z Ornety został wychowanek Jezioraka-Fabian Wieliczko. Piłkarze z Braniewa zgromadzili do tej pory dwa oczka, pozwala im to zajmować czternastą pozycję w tabeli.

Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00, ceny biletów wynoszą 10 zł., posiadacze karty Rodziny Jezioraka mają wstęp wolny. Dopingujmy, nieśmy piłkarzy do zwycięstwa. Na to spotkanie zaprasza Tomasz Wacławski!

Sędzią głównym w tym spotkaniu będzie pan Wojciech Trochim, na liniach pomagać mu będą Tomasz Radziszewski (asystent nr. 1.) i Jakub Grembocki (asystent nr.2.).

Autor: Karol Synowiec

Foto: Rafał Samsel

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji