Będzie modernizacja stadionu!

Na taką informacje kibice czekali od dawna. Długo mówiło się o modernizacji stadionu w Iławie, ale tym razem zapadły już pierwsze decyzje. Jeszcze w tym roku ruszy modernizacja!

Przed kilkoma dniami wójt Krzysztof Harmiaciński i prezes lidera forBET IV ligi Krzysztof Bączek postanowili podzielić się dofinansowaniem na modernizację stadionu z urzędem miasta Iławy. Sprawi to, że iławski samorząd otrzyma środki pozwalające na rozpoczęcie modernizacji stadionu w Iławie. – Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom gminy i klubu za taki gest. Sprawi to, że Iława i Wikielec będą miały obiekty pozwalające na grę w lidze centralnej – powiedział przedstawiciel iławskiego ratusza.

Stadion zaprojektowała firma MOTIV.

Co ciekawe, także na ostatnim posiedzeniu rady miejskiej przegłosowano uchwałę, w której uwzględniono kwotę 10. milionów złotych, na modernizację stadionu miejskiego. Grupa radnych, która przegłosowała uchwałę, motywuje swoją decyzję tym, że klub jest zarządzany profesjonalnie, a drużyna osiąga coraz większe sukcesy. Radni dodają również, że drużyna Jezioraka powinna grać na obiekcie, który w przyszłości będzie spełniał wymogi międzynarodowe, by mogły występować reprezentacje młodzieżowe.

Pierwsze inwestycje już były przeprowadzone. Wyremontowano od wewnątrz budynek, w tym szatnie. Wymieniono ławki rezerwowych, bramki i zakupiono zegar świetlny, który podaje bieżący wynik.

Tak stadion będzie prezentował się od strony basenu. Będzie nowe połączenie komunikacyjne, a cały teren wokół również będzie zmodernizowany.

Burmistrz Dawid Kopaczewski w rozmowie z nami powiedział: – Wsparcie z gminy, środków zewnętrznych i własnych funduszy sprawi, że Iława będzie dysponowała znakomitym obiektem, który może być ośrodkiem przygotowawczym reprezentacji Polski. – Włodarz naszego miasta dodał również. – Dzięki tej inwestycji można będzie organizować inne imprezy, a stadion będzie pracował na swoje utrzymanie, a także generował wpływy.

Do tematu wrócimy niebawem.

Autor: Karol Synowiec


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji