III liga kobiet: Będzie progres. Jeziorak Iława – Hanza Elbląg 3:6 (0:4)

Piłkarki Jezioraka w pierwszym historycznym meczu III ligi kobiet, który został rozegrany w Iławie niestety przegrały. Na wynik zdecydowany wpływ miał przebieg wydarzeń w pierwszej części spotkania. W drugiej odsłonie zawodnika trenera Piotra Langego pokazały lwi pazur.

W piękne słoneczne popołudnie do Iławy przyjechały zawodniczki Hanzy Elbląg. Od pierwszych minut było widać, że piłkarki z Iławy są bardzo stremowane. Iławianki mogły jednak szybko wyjść na prowadzenie, lecz strzelczyni zabrakło spokoju przy wykończeniu obiecującej akcji. W 10. minucie Dorota Proch dała prowadzenie elblążankom, które jedenaście minut później podwyższyła. W 25. minucie Oliwia Denka wykorzystała błąd w obronie, i bez problemów skierowała futbolówkę do siatki. Po pół godzinie gry zespoły dzieliły już cztery trafienia, a do bramki Jezioraka piłkę skierowała ponownie Dorota Proch. W grze miejscowych widać było stres, brak odwagi i doświadczenia.

Po zmianie stron piłkarki znad pięknego jeziora Jeziorak, wzięły się za odrabianie strat. Kilkanaście sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę Zuzanna Brzeska zdobyła historycznego gola. Pięć minut później Brzeska wprawiła w euforię swoje koleżanki, trenera, a także kibiców, zdobywając przepięknego gola. W 54. minucie na stał z dystansu zdecydowała się w zespole Hanzy – Proch, i niestety piłka przełamując ręce bramkarki wpadła do siatki. Dziesięć minut później Klaudia Wesołowska dała sygnał do ataku, zdobywając trzeciego gola dla Jezioraka. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Na dwadzieścia minut przed końcem Klaudia Kowiako strzeliła szóstego gola dla drużyny z Elbląga. Iławianki mogły jeszcze zmienić rezultat, lecz piłka po jednym ze strzałów odbiła się od poprzeczki.

Jeziorak: Wardowska, Zdrojewska, Bębenek (76 Chmielewska), Gralewska, Strzyżewska, Zabłotna, Zbrzeska, Lange (43 Kaślewicz), Jankowska, Wesołowska, Zelma (62 Balcerewicz).

Hanza: Wilczyńska, Wielgosz, Jurkowska, Czerwińska (71 Domańska), Denka (60 Lewandowska), Depka, Kowiako (87 Kaniewska), Markowska (78 Michałek), Proch, Śliwińska, Wierzbicka.

Sędziowali: Kacper Bartkowski (sędzia główny), Kazimierz Małkowski (asystent nr. 1), Wojciech Gryczka (asystent nr. 2).

// Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji