Czas na czwarty i ostatni sparing. Przed meczem Jeziorak Iława – Lech Rypin

Jutro o godzinie 10 będzie miał miejsce czwarty, a zarazem ostatni mecz kontrolny piłkarzy Jezioraka. Rywalem piłkarzy Jezioraka będzie Lech Rypin, w którym jeszcze podczas rundy wiosennej poprzedniego sezonu występował obecny zawodnik Jezioraka–Kamil Sternicki (na zdjęciu). Już za tydzień oficjalnie wejdziemy w sezon, w następny weekend zmierzymy się w meczu rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Sobota 23 lipca będzie miała ogromne znaczenie, a testowy mecz będzie ważną odpowiedzią na pewne pytania. Zawodnicy trenera Daniela Madeja podejmą na iławskim stadionie zespół z kujawsko-pomorskiej IV ligi.

Lech Rypin jest doskonale znany wszystkim kibicom Jezioraka. Drużyna, która przed laty występowała w II i III lidze jest stałym sparingpartnerem Jezioraka. Ciekawostką jest to, że ostatni oficjalny pojedynek między Lechem i Jeziorakiem odbył się 20 lipca 2011 roku, który został przerwany na początku drugiej połowy. Mecz został przerwany z powodu ogromnej burzy, która przebrnęła nad rypnickim stadionem. Ostatecznie wygrali piłkarze z Rypina, którzy po golu Pawła Piceluka z 57 minuty, mogli cieszyć się z awansu do rundy wstępnej Pucharu Polski.

Jutrzejszy sparing będzie czwartym, a także ostatnim tego lata. Rozpocznie się o godzinie 10. W najbliższy weekend iławianie zagrają z Ewingami Zalewo, w ramach rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji