Czas na Wojewódzki Puchar Polski. Przed meczem Ewingi Zalewo – Jeziorak Iława

Nadszedł ten dzień! Już dziś rozegramy pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie. Podopieczni trenera Daniela Madeja zmierzą się w meczu rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalami piłkarzy Jezioraka będą zawodnicy Ewingów Zalewo, którzy po wielu latach gry w lidze okręgowej spadli do a–klasy.

Piłkarze Jezioraka już dziś rozegrają pierwszy oficjalny mecz, pod wodzą trenera Daniela Madeja. W meczu rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski, w Zalewie zagrają z Ewingami, które niedawno spadły do a–klasy.

Zespół z Zalewa przed kilkoma dniami objął nowy szkoleniowiec, którym został Jakub Urbański. Zalewianie rozegrali do tej pory jeden mecz kontrolny, remisując po golach Rafała Lisieckiego i Marcina Radeckiego z Syreną Młynary 2:2. Ewingi po słabym sezonie, a raczej rundzie wiosennej, po wielu latach zostały zdegradowane do a–klasy. W sezonie 2004/2005 drużyna znad jeziora Ewingi grała w IV lidzie, zdobywając zaledwie pięć punktów, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Wówczas iławianie z dorobkiem 89 punktów, bilansem bramkowym 114-22, awansowali do III ligi.

Oba zespoły grały ze sobą oficjalnie kilka razy, a ostatnio 31 marca 2018 r., kiedy piłkarze Jezioraka wygrali na boisku rywala 4:0, po dwóch golach Wojciecha Figurskiego, a także po jednym trafieniu Daniela Madeja i Krzysztofa Kressina. Iławianie w tamtym sezonie również świętowali awans, mając 81 punktów, bilans bramkowy 116-19 awansowali do IV ligi.

Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17. Miejscem rozegrania meczu rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski będzie Stadion Miejski w Zalewie, mieszczący się przy ulicy Targowej 5. Jeziorak, tylko zwycięstwo!

Sobotnie spotkanie poprowadzą Grzegorz Marchlewski (sędzia główny), Kamil Okoniewicz (asystent nr 1) oraz Rafał Pietrzak (asystent nr 2). 

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji