Czeka nas mecz, który powinien odbyć się w Iławie. Przed meczem Concordia Elbląg – Jeziorak Iława

Piłkarze Jezioraka zmierzą się z zespołem, który od wielu tygodni jest liderem forBET IV ligi. Dziś pojedziemy do Elbląga, by zmierzyć się z elbląską Concordią. Ciekawostką jest to, że mecz ten powinien odbyć się w Iławie!

Zawodnicy iławskiego Jezioraka, których trenuje Wojciech Tarnowski, w poprzednim meczu pokonali 3:0 MKS Korsze. Gole w Korszach zdobyli Michał Bartkowski, Maciej Banaszek i Tomasz Wacławski. Gromadząc do tej pory 50 punktów, zajmujemy trzecie miejsce w tabeli, mając trzy punkty straty do Huraganu Morąg i aż trzynaście do naszego dzisiejszego rywala, liderujących “Słoników”.

Concordia jest zdecydowanym liderem, strzela dużo goli, również mało ich traci. Elblążanie strzelili do tej pory 77 bramek, a stracili ich zaledwie piętnaście. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego w poprzednim spotkaniu pokonali 3:1 drużynę Huraganu Morąg, a gole dla “Słoni” zdobyli Mariusz Pelc, Joao Augusto Fortunato Mariano i Edil De Souza Barros. Zdecydowanie liderami Concordii są Mateusz Szmydt i Radosław Bukacki, dla którego dzisiejszy mecz ma szczególne znaczenie, ponieważ ponownie został ojcem.

W meczu 11. kolejki, 16 października 2021 r. w Iławie padł remis 1:1. Gości na prowadzenie wyprowadził Mateusz Szmydt, a tuż przed przerwą do remisu doprowadził Michał Kwiatkowski, wykorzystując podanie Pawła Sagana. W drugiej połowie Dawid Ciura przechytrzył Szmydta, który zmarnował rzut karny. W końcówce iławianie powinni wyjść na prowadzenie, gdyż nie uznano gola Patryka Czarnoty. Piłkarze Jezioraka wówczas byli na pierwszym miejscu, mając pięć punktów przewagi nad Concordią.

Tamto spotkanie dobyło się w Iławie, a pierwotnie miało zostać rozegrane w Elblągu. Jednak problem z wynajęciem stadionu, a także konflikt na linii klub-władze miasta spowodowały, że poproszono o to, by ten mecz został rozegrany w Iławie. Tak się stało, Iławski Klub Sportowy poszedł na rękę. Liczyliśmy na to, że dzisiejsze piłkarskie święto odbędzie się w Iławie, wielokrotnie próbowaliśmy nawiązać kontakt z Concordią, jednak bez żadnych rezultatów, czy choćby odpowiedzi.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16, na stadionie mieszczącym się przy ulicy Krakusa 25 w Elblągu. Jeziorak, tylko zwycięstwo!

Dzisiejszy mecz poprowadzą: Dawid Wiśniewski (sędzia główny), Michał Pereszczako (asystent nr 1), Jacek Makowski (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji