Czy był ktoś młodszy? Marek Lewicki zadebiutował w seniorach Jezioraka [FILM i ZDJĘCIA]

Miał dokładnie 15 lat, 3 miesiące i 15 dni, gdy debiutował w drużynie Jezioraka. Z pewnością jest w czołówce najmłodszych zawodników, którzy dostali szansę występu w pierwszej drużynie. Mowa o wychowanku Młodzieżowej Akademii Piłkarskiej Marku Lewickim, który pojawił się pomiędzy słupkami iławskiej bramki w meczu z Osą Ząbrowo (11:0).
 
Marek Lewicki urodził się 11 lutego 2003. Na co dzień występuje w prowadzonej przez trenera Tomasza Radzińskiego drużynie juniorów młodszych Młodzieżowej Akademii Piłkarskiej. Coraz częściej dostaje też od trenera Wojciecha Figurskiego szanse na trenowanie z pierwszą drużyną.
 
Z powodu kontuzji bramkarza Kamila Jędrzejewskiego, pierwszym golkiperem drużyny Jezioraka został Dawid Mazurowski (dzisiaj, czyli 28 maja 2018, obchodzi swoje 18. urodziny). W tej sytuacji w sobotnim meczu z Osą Ząbrowo zrobiło się miejsce dla bramkarz na ławce rezerwowych. Lewicki dostał szansę od trenera Figurskiego (w 79 minucie zmienił Mazurowskiego), ale nie tylko dlatego, że zaszła taka potrzeba. Szkoleniowiec mówi, że zawodnik ciężko pracuje na treningach i było kwestią czasu, kiedy otrzyma szansę.
 
Lewicki jest zdecydowanie jednym z najmłodszych zawodników, którzy mieli okazję zagrać w dorosłej drużynie Jezioraka. Nie wiemy jednak, czy był najmłodszym w historii. Jeżeli ktoś z Państwa posiada udokumentowane informacje na temat zawodników, którzy w jeszcze młodszym wieku debiutowali w Jezioraku, prosimy o kontakt: sekretariat@jeziorakilawa.pl.
 
Przypomnijmy też, że 22 kwietnia 2018, w meczu z Polonią Iłowo, w Jezioraku debiutował napastnik Oscar Kotłowski – kolejny wychowanek Akademii i zawodnik trenera Radzińskiego. W dniu debiutu Oscar miał dokładnie 15 lat, 5 miesięcy i 7 dni.
 
ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA Z DEBIUTU MARKA LEWICKIEGO
 

 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji