Derby w Wojewódzkim Pucharze Polski

Drużyna GKS Wikielec będzie kolejnym rywalem Jezioraka w Wojewódzkim Pucharze Polski. Zanim podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego wyjdą na gminne boisko w Wikielcu, zapraszamy na charakterystykę naszego rywala.

GKS Wikielec imponuje formą. W bieżącym sezonie forBET 4. Ligi piłkarze trenera Wojciecha Tarnowskiego wygrali wszystkie spotkania. W I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski zespół z Wikielca nie bez trudu pokonał Czarnych Rudzienice 1:0. Od tamtej pory Gieksa zachwyca i z 12 punktami lideruje ligowej tabeli.

W piątek GKS Wikielec gładko wygrał na własnym boisku spotkanie z rezerwami Olimpii Elbląg 3:0. Drużyna Wojciecha Tarnowskiego miała więc jeden dzień więcej na odpoczynek niż Jeziorak, który rozgrywał swój ligowy mecz w sobotę w Kętrzynie. W środę obydwie ekipy zmierzą się w II rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

O awansie do kolejnej rundy WPP zadecyduje jeden mecz. W trakcie 90 minut zdarzyć może się właściwie wszystko, dlatego też do Wikielca Jeziorowcy muszą udać się niezwykle skoncentrowani. W kadrze iławskiego zespołu znajdują się klasowi zawodnicy, którzy do występów pod dużą presją są przyzwyczajeni. Dla obydwu drużyn środowa potyczka będzie swojego rodzaju testem – Jeziorak zweryfikuje, czy słabsza forma z początku sezonu została zażegnana a gospodarze zweryfikują, czy są gotowi na starcia z silniejszymi ekipami forBET 4 ligi.

Historia spotkań Jezioraka i GKS Wikielec w WPP:

16.09.2015 Jeziorak (B-klasa) 2-1 GKS Wikielec (III liga) 1/32 finału WPP
13.09.2017 Jeziorak (V liga) 0-4 GKS Wikielec (III liga) III runda WPP

Mecz II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS Wikielec – Jeziorak Iława odbędzie się w środę, 28 sierpnia na stadionie w Wikielcu. Koszt wstępu to 10 zł.
Pierwszy gwizdek sędziego Dawida Wiśniewskiego z Olsztyna punktualnie o godz. 19.
W Wikielcu nie zabraknie oczywiście naszej Redakcji. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na https://www.facebook.com/RodzinaJezioraka/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji