Energa na kolejny sezon z Jeziorakiem

Energa pozostanie sponsorem strategicznym piłkarskiej drużyny Jezioraka Iława. Współpraca trwa od listopada 2018 roku, a 1 października br. podpisano nową umowę, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2019/2020. Logotyp sponsora pojawi się na stadionie, na koszulkach, stronie internetowej i we wszystkich materiałach drukowanych klubu.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że możemy kontynuować współpracę z Grupą Energa. Nie ukrywamy, że wsparcie, jakie otrzymujemy ze strony naszego sponsora strategicznego ma dla klubu ogromne znaczenie. Uważam, że porozumienie, jakie osiągnęliśmy będzie dla obu podmiotów korzystne na wielu polach – podkreślił prezes zarządu Jezioraka Iława Andrzej Sobiech.

Grupa Energa aktywnie wspiera polski sport. Jest głównym sponsorem polskiej koszykówki; męskiej i żeńskiej kadry Polski oraz Energa Basket Ligi, Energa Basket Ligi Kobiet. Wspiera również m.in. Lechię Gdańsk oraz reprezentację Polski w Amp Futbolu.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.”

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji