forBET IV liga: Zapowiedź meczu Jeziorak Iława – Olimpia II Elbląg. Rywal najmłodszy w lidze

Po środowej porażce z w Wojewódzkim Pucharze Polski z Motorem, teraz pora na rehabilitacje w ligowym meczu z rezerwami Olimpii Elbląg. Początek meczu o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Iławie.

Do Iławy na mecz 9. kolejki przyjeżdża drugi zespół elbląskiej Olimpii. Bilans spotkań z zespołem z Elbląga jest korzystny dla iławian. W trzech dotychczasowych ligowych potyczkach z rezerwami drugoligowca triumfował Jeziorak.

Od tego sezonu rezerwy elbląskiego klubu prowadzi Karol Przybyła, koordynator Akademii Olimpii. Kadra jest bardzo szeroka: w jej skład wchodzi rocznik 2003 z Akademii Olimpii wsparty wyróżniającymi się piłkarzami z rocznika 2004 oraz starszymi kolegami, którzy już w IV lidze grali. Kilku z nich ma tez na koncie występy w II lidze. Celem jest ogranie młodych piłkarzy na poziomie seniorskim.

Nasi najbliżsi rywale są najmłodszym zespołem w lidze, co nie przeszkadza im zajmować wysokiego, czwartego miejsca w ligowej tabeli. W ośmiu meczach zdołali uzbierać 14 punktów, za 4 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. Dodatkowo imponować musi gra obronna Olimpijczyków, którzy stracili tylko 8 bramek. Podopieczni trenera Karola Przybyły notują serię trzech zwycięstw z rzędu. Do ostatnich zwycięstw ligowych nad Mazurem Ełk i Błękitnymi Pasym, dopisali zwycięstwo w pucharowym meczu nad Naki Olsztyn 3:0. Aktualnie najlepsi strzelcy drugiego zespołu Olimpii to Oskar Kordykiewicz, Karol Styś i Mariusz Bucio, którzy mają na swoim koncie po dwa trafienia.

Sobotni mecz Jezioraka z Olimpią II Elbląg poprowadzi Krzysztof Mróz z Elbląga. Na liniach pomagać mu będą Ilona Paciorek i Monika Piekarska.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji