forBET IV Liga: Zapowiedź meczu Mamry Giżycko Jeziorak Iława

Mamy dobre wieści dla wszystkich tych, którzy z utęsknieniem wyczekiwali wznowienia gry w forBET IV lidze. Pierwsze w tym roku ligowe starcie Jezioraka już w sobotę. Z powodu przełożenia meczu z Olimpią II Elbląg, iławianie zainaugurują rundę wiosenną w Giżycku, gdzie zmierzą się z tamtejszymi Mamrami.

Mecz z podopiecznymi Marka Radzewicza będzie dla Jeziorowców drugim meczem o stawkę w 2023 r. Przed dwoma tygodniami niebiesko-biali pokonali przed własną publicznością Mrągowię Mrągowo i awansowali do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Dla giżycczan spotkanie z Jeziorakiem będzie pierwszym oficjalnym meczem od listopada ubiegłego roku. Ich spotkanie 16. kolejki także zostało przełożone na inny termin.

W pogoni za liderem

Mamry przystępują do meczu z Jeziorakiem jako piąta drużyna obecnego sezonu fotBET IV ligi. Dotychczas rywale iławian odnieśli dziewięć zwycięstw, ponieśli pięć porażek i raz podzielili się punktami. Warto dodać, że giżycczanie wygrali trzy ostatnie spotkania rundy jesiennej. Ostatni raz schodzili z boiska pokonani 22 października. Ich rywalem była wówczas Olimpia II Elbląg. Jeziorak z kolei rozpoczyna rundę wiosenną z bilansem dziewięciu zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek. Trzydzieści zgromadzonych punktów zapewnia iławianom trzecie miejsce w tabeli. Do drugiej Polonii Lidzbark Warmiński, która rozegrała mecz 16. kolejki zgodnie z planem, Jeziorak ma punkt straty. Do lidera –GKS-u Wikielec –biało-niebiescy tracą sześć „oczek”.

Przełamać złą passę

Poprzednie spotkanie z Mamrami zakończyło się dla zespołu Daniela Madeja porażką 1:2. Jedynego gola dla iławian zdobył Grzegorz Kochalski. Od sezonu 2018/2019 obie ekipy rywalizowały ze sobą na poziomie IV ligi sześciokrotnie. W trzech ostatnich meczach górą były Mamry. Okazja do przełamania złej passy już w sobotę. Początek spotkania o godzinie 15:30. Spotkanie poprowadzą: Sebastian Sikorski (sędzia główny), Jacek Makowski (asystent) oraz Andrzej Jereszewski (asystent).

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji