forBET IV liga: Zapowiedź meczu Mazur Ełk – Jeziorak Iława. Daleki wyjazd Jeziorowców

Po emocjach związanych z derbowym pojedynkiem z Motorem Lubawa, przed nami starcie z kolejnym wymagającym rywalem. W sobotę 7 listopada o godz. 13:30 Jeziorowcy zmierzą się w Ełku z Mazurem.

W ostatniej, 17. kolejce rundy jesiennej sezonu 2020/21 piłkarzy Jezioraka czeka daleka droga, ale także wymagający rywal. Ostatni raz obydwa zespoły spotkały się ponad rok temu, w rundzie jesiennej sezonu 2019/20. 18 sierpnia 2019 roku lepsi okazali się iławianie wygrywając 2:0. Historia spotkań pomiędzy Jeziorakiem a Mazurem sięga trzecioligowych rozgrywek z 1985 roku. Bilans bezpośrednich spotkań jest korzystny dla Jeziorowców. Iławianie wygrali już z Mazurem Ełk 10 razy, przegrywając 5 meczów. 2 spotkania zakończyły się remisem.

Bilans spotkań ligowych z Mazurem Ełk od sezonu 1985/86
10 zwycięstw Jezioraka
2 remisy
5 zwycięstw Mazura
Bramki: 32:13

W poprzedniej kolejce drużyna z Ełku musiała uznać wyższość Błękitnych Pasym przegrywając 0:2. W ligowej tabeli Mazurowcy zajmują 13 miejsce z dorobkiem 14 punktów. W zespole trenowanym przez Pawła Sobolewskiego, byłego zawodnika m.in. Jagiellonii Białystok i Korony Kielce najskuteczniejszym strzelcem jest Dawid Skalski z 5. bramkami na koncie.

Sędzią głównym sobotniego pojedynku będzie Damian Krumplewski z Mrągowa, który prowadził już w tej rundzie spotkanie Jezioraka w Korszach.
Pierwszy gwizdek zabrzmi o 13:30.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji