Grupa Energa sponsorem strategicznym Jezioraka!

Grupa Energa została sponsorem strategicznym drużyny seniorów naszego klubu. Decyzja o współpracy została podjęta 2 listopada 2018 r. Zbieżne okazały się linie działania podmiotów. Grupa Energa wspiera lokalne działania sportowe, natomiast Jeziorak jest jednym z liderów na rynku lokalnym z perspektywą na grę w III lidze w niedalekiej przyszłości.
 
Jeziorak Iława to kolejna drużyna sportowa, w której wspieranie zaangażowała się Grupa Energa. Największym klubem, którego sponsorem jest spółka z Gdańska niewątpliwie jest grająca w Ekstraklasie Lechia Gdańsk. Uzyskanie sponsora strategicznego jest dla klubu z Iławy wielkim zastrzykiem energii do działania i ciągłego rozwoju. W województwie warmińsko-mazurskim jesteśmy jedynym klubem piłkarskim sponsorowanym przez Grupę Energa.
 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z  tak renomowaną spółką energetyczną, jak Energa. Liczymy, że współpraca zaowocuje  awansem sportowym jak i organizacyjnym naszego klubu. Mamy nadzieję, że sponsor strategiczny spowoduje zaprzestanie sięgania do historii w celu przypomnienia sukcesów a staną się one realne w najbliższym czasie. – mówi Andrzej Sobiech, prezes zarządu ITS Jeziorak.
 
Warmia, Kolejarz, ZKS, IKS, KP, KS i wreszcie ITR, a teraz ITS. Na przestrzeni lat Jeziorak działał pod wieloma różnymi nazwami, ale zawsze pamiętając o korzeniach, które wyrosły 6 grudnia 1945 roku. Pierwszy awans do III ligi (’85), później długo wyczekiwany awans do II ligi (’95) i pięć sezonów na zapleczu ekstraklasy. Chwilę wcześniej piękna przygoda w Pucharze Polski. W Iławie legendarny Górnik Zabrze pokonany 3:1, a Amica 1:0 i dopiero w ćwierćfinale w Poznaniu Iławski Klub Sportowy musiał uznać wyższość wielkiego Lecha. Tym samym Jeziorak stał się pierwszym na Warmii i Mazurach klubem, który dotarł do 1/4 finału Pucharu Polski. Inne kluby dokonały tego później. Kolejny złoty okres dla Jezioraka rozpoczął się w 2005 roku, kiedy stowarzyszenie działało, jako Klub Sportowy. Drużyna awansowała wtedy do III ligi i choć spędziła w niej zaledwie jeden sezon, później okazało się, że był to tylko przedsmak kolejnych sukcesów i wielkich emocji. Najpierw sierpień 2006 i sensacyjne zwycięstwo w Pucharze Polski 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec – drużyną, która na koniec sezonu awansowała do Ekstraklasy. Następnie w 1/16 finału niewielka porażka 2:3 z Zagłębiem Lubin, późniejszym… Mistrzem Polski. Goście wygrali z Jeziorakiem między innymi po bramce Łukasza Piszczka w doliczonym czasie gry. W następnym sezonie Jeziorowcy znów przypomnieli o sobie piłkarskiej Polsce. Wygrana z II-ligowym ŁKS-em Łomża 3:1 i głośna porażka w 1/16 z Groclinem Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:2. Wtedy kibice znów nabrali apetytów na piłkę na wysokim poziomie w Iławie. Nie udało się w pucharach, udało się w lidze. W 2008 roku Jeziorak zwyciężył IV ligę i przy okazji reorganizacji rozgrywek, otrzymał wielką szansę występów w nowej II lidze. Aby sukces osiągnąć, należało wygrać dwumecz barażowy z Unią Tarnów. Tej batalii nie udało się jednak rozstrzygnąć ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce. Zadecydowała niezwykle emocjonująca i trzymająca w napięciu seria rzutów karnych. Ostatecznie Jeziorak wrócił na salony, gdzie spędził cztery kolejne sezony. Najnowszy rozdział w historii Jezioraka pisany jest od 2014 roku. Z powodów finansowych Klub Sportowy zawiesza działalność, a Jeziorak kontynuuje trwającą 70 lat historię pod skrzydłami Iławskiego Towarzystwa Rekreacyjnego. Od tego momentu sekcję seniorów prowadzi ITR, który następnie zmienia nazwę na Iławskie Towarzystwo Sportowe. Aktualnie zespół Jezioraka występuje w warmińsko-mazurskiej IV lidze.
 
Tradycyjnie już dziękujemy za zaufanie oraz witamy w Rodzinie Jezioraka!
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji