Historia lubi się powtarzać! Jeziorak Iława – Stomil II Olsztyn 3:1 (1:0)

Piłkarze Jezioraka podobnie jak przed rokiem zdobyli komplet punktów w trzeciej kolejce. Wczoraj po dobrym meczu iławianie odprawili z kwitkiem solidne rezerwy Stomilu Olsztyn.

Jeziorak podobnie jak przed rokiem dopiero w trzeciej kolejce zdobył trzy punkty. W zeszłym roku iławianie wygrali 2:0 z Mazurem Ełk. Wczoraj odprawili z kwitkiem drugą drużynę Stomilu Olsztyn.

Od początku Jeziorak ruszył do ataku. W piątej minucie Radosław Galas wrzucił futbolówkę w pole karne, którą efektownym “szczupakiem” skierował do sieci Patryk Czarnota. To trafienie ma szansę na zostanie golem kolejki. Iławianie atakowali dalej, mogąc zdobyć więcej zdobyczy w postaci bramek. Wielokrotnie uderzał Michał Kwiatkowski, ale niestety piłka nie potrafiła wpaść tam gdzie powinna. Stomil także szukał swoich szans, ale zawodnicy rezerw olsztyńskiej drużyny nie potrafili pokonać Dawida Ciury. W 33. minucie mógł paść gol dla rywala Jezioraka, ale kapitan iławian – Krzysztof Kressin zażegnał niebezpieczeństwo.

Druga odsłona wczorajszego widowiska zaczęła się od szybko zdobytej bramki. Gola na 2:0 strzelił trzy minuty po wznowieniu gry Arkadiusz Kuciński, dla którego było to trzecie trafienie w sezonie. Sześć minut później piłkę zmierzającą do “pustaka” przewrotką na rzut rożny wybił Krzysztof Kressin. W 58. minucie po zamieszenia w polu karnym Szymon Dowgiałło zagrał ręką w polu karnym. Zdecydowanym ruchem prawej ręki sędzia Mateusz Korneluk podyktował rzut karny dla Jezioraka. Do piłki podszedł Daniel Madej i podwyższył prowadzenie.

Jeziorak dalej atakował, ale także młodzi olsztynianie nie zamierzali się poddawać. W 70. minucie Bartosz Florek wykorzystał błąd, zdobywając honorowego gola dla Stomilu II Olsztyn.

W 81. minucie trójka sędziowska z Elbląga podyktowała drugi rzut karny dla Jezioraka. Jednak strzał Arkadiusza Kucińskiego obronił Jakub Kanclerz.

Iławianie w sobotę 15 sierpnia o godzinie 17:00 zagrają w Iławie z Tęczą Biskupiec.

Jeziorak Iława – Stomil II Olsztyn 3:1 (1:0)

Patryk Czarnota 5′, Arkadiusz Kuciński 48′, Daniel Madej 59′ – Bartosz Florek 70′.

Żółte kartki: Krzysztof Kressin, Paweł Sagan – Hubert Świder, Szymon Dowgiałło.

Sędziowali: Mateusz Korneluk (sędzia główny), Maciej Godlejewski (asystent 1.), Damian Sadowski (asystent 2.).

Jeziorak: Ciura, Kowalski (63 Neumann), Kressin, Kwiatkowski (63 Tokarski), Figurski (69 Szczepański), Kuciński, Galas, Ksiuk (82 Pawłowski), Madej (69 Stanikowski), Sagan, Czarnota (80 Kaźmierski).

Stomil: Kanclerz, Dowgiałło, Dziemidowicz, Puszkar, Serbintowicz, Grzeszczyk (46 Florek), Świder, Supranowicz, Sadowski, Borkowski (60 Brdak), Szramka.

Widzów: ok. 400

Autor: Karol Synowiec