Czas na hit rundy! Przed meczem Jeziorak Iława – Concordia Elbląg

Dziś o godzinie 15., piłkarze Jezioraka rozegrają mecz, który śmiało, można określić „hitem rundy jesiennej”. Nie w Elblągu, jak pierwotnie planowano, a w Iławie podejmiemy zajmującą drugie miejsce w tabeli-Concordię Elbląg. Iławianie po dziesięciu meczach są liderem tabeli forBET IV ligi, czeka nas więc znakomity pojedynek!

Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego są w wyśmienitej formie, gdyż w obecnym sezonie z dziesięciu meczów wygrali dziewięć, a jedno spotkanie zakończyło się porażką. Iławianie zgromadzili dwadzieścia siedem punktów, zdobyli dwadzieścia dziewięć goli, tracąc zaledwie pięć.

W poprzedniej, dziesiątej kolejce „Jeziorowcy” rozgromili MKS Korsze 6:1 (2:0). W tamtym spotkaniu dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Tomasz Wacławski, zanotował asystę, również miał duży udział przy golu na 4:0. Gola zdobył także do niedawna piłkarz II ligowej Olimpii Elbląg-Tomasz Sedlewski, przy którego trafieniu asystował popularny „Wacek”. Do bramki trafił też 19-letni Paweł Flis, wykorzystując zagranie Cezarego Nowińskiego. Na listę strzelców wpisał się także Paweł Sagan, również zanotował znakomitą asystę przy golu, który otworzył tamten mecz. Wynik ustalił Radosław Galas, wykorzystując zagranie Michała Kwiatkowskiego.

Piłkarze Jezioraka są w dobrej formie, zasłużenie przewodzą w tabeli, mając pięć punktów przewagi nad popularnymi „Słonikami”, czyli elbląską Concordią. Dzisiejsze spotkanie będzie odpowiedzią na wiele pytań, a z pewnością piłkarskim świętem, które koniecznie trzeba zobaczyć!

Nasz dzisiejszy rywal jeszcze niedawno grał w III lidze, a 26 czerwca tego roku zdobył Wojewódzki Puchar Polski, wygrywając 3:0 z Olimpią Olsztynek. Zwycięstwo w tym meczu było paszportem do Pucharu Polski szczebla centralnego, gdzie elblążanom udało się rozegrać tylko jedno spotkanie. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego przegrali z Unią Skierniewice. W rozgrywkach III ligowych Concordia zgromadziła czterdzieści pięć punktów, zajmując siedemnaste miejsce. Warto wspomnieć o tym, że o punkt wyprzedził ich GKS Wikielec.

W obecnym sezonie Concordia radzi sobie dobrze, zajmuje drugie miejsce w tabeli. Piłkarze z Elbląga wygrywali siedmiokrotnie, dwa przegrali, a w jednym spotkaniu podzielili się punktami. W ostatniej kolejce przegrali w Morągu z Huraganem 0:1.

Elblążanie mają ciekawy i młody zespół, który wielokrotnie pokazywał piłkę na dobrym poziomie. “Słonikom” nie jest obca gra w II i w III lidze, do której z pewnością pragną wrócić. Concordia posiada w swoim składzie młodych, lecz doświadczonych piłkarzy. Gwiazdami zespołu z pewnością są pomocnicy 24-letni pomocnik Radosław Bukacki i 29-letni Mateusz Szmydt, ci dwaj zawodnicy dają ogromnie dużo atutów swojej drużynie.

Warto wspomnieć o tym, że przeciwko Concordii w barwach Jezioraka wybiegnie dwóch piłkarzy, którzy niegdyś reprezentowali barwy klubu z Elbląga. Są to Paweł Sagan i Michał Kwiatowski, którzy występowali w Concordii w III lidze, a także wygrali Ligę Makroregionalną.

Dzisiejsze spotkanie miało odbyć się w Elblągu, lecz Concordia poprosiła Iławski Klub Sportowy o to, by rozegrać ten mecz w Iławie. Prośba ta była argumentowana tym, że elblążanie za każdy rozegrany mecz na własnym boisku musi płacić olbrzymie pieniądze.

Sędzią głównym będzie pan Grzegorz Kujawa, a na liniach pomagać mu będą Damian Dębski (asystent nr 1.), oraz Piotr Suchocki (asystent nr 2.).

Cena biletu na dzisiejsze spotkanie wynosi 10 złotych, posiadacze karty Rodziny Jezioraka mają wstęp wolny. Zapraszamy!

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji