Izba pamięci Jezioraka Iława ma już 7 lat [ZDJĘCIA]

Jeziorak Iława to wspaniała historia iławskiego i warmińsko-mazurskiego sportu. W grudniu 2015 roku Jeziorak świętował jubileusz 70-lecia powstania klubu. Z tej okazji powstała ciekawa i unikatowa ekspozycja, którą można zobaczyć w budynku klubowym na iławskim stadionie. Zapraszamy.

Izba pamięci Jezioraka powstała w jednym z pomieszczeń klubowego budynku na stadionie przy ulicy Sienkiewicza z inicjatywy dyrektora Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji Wojciecha Żmudzińskiego. Impulsem do stworzenia takiego miejsca był Jubileusz 70-lecia Iławskiego Klubu Sportowego. Dzięki pomysłodawcom m.in. gospodarzowi stadionu Markowi Witkowskiemu udało się zgromadzić wiele cennych pamiątek oraz archiwalnych materiałów, które zdobią salę. Na ścianach możemy obejrzeć fotografie z największych momentów w historii klubu, a półki zdobią zdobyte puchary przez zawodników Jezioraka.

Oczywiście historia Jezioraka jest znacznie bogatsza i zdecydowana część wyróżnień nie zmieściła się w gablotach jednego pomieszczenia. Tym bardziej, że na co dzień izba pamięci pełni funkcje sali konferencyjnej i szkoleniowej.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji