Jeziorak pobił Tęczę! Jeziorak Iława – Tęcza Biskupiec 7:0 (4:0)

Piłkarze Jezioraka rozgromili wczoraj Tęczę Biskupiec. Iławianie aż siedmiokrotnie wpisali się w sędziowskim dzienniczku, zdobywając siedem goli. Trzy gole w tym spotkaniu zdobył Damian Tokarski, dla którego były to pierwsze trafienia w barwach Jezioraka!

Od pierwszego gwizdka sędziego Piotra Sielskiego całkowicie dominował Jeziorak. Po minucie było już 1:0. Zagraną przez Arkadiusza Kucińskiego na piąty metr piłkę, w dość ekwilibrystyczny sposób do bramki skierował Patry Czarnota. Miejscowi chcieli szybko podwyższyć jednobramkowe prowadzenie, goszcząc co chwilę w polu karym. Szczęścia szukali Daniel Madej, Arkadiusz Kuciński, Patryk Czarnota i inni zawodnicy, ale piłka nie znajdowała drogi do sieci.

W 17. minucie Radosław Galas skierował futbolówkę w pole karne, obrońcy wybili ją wprost pod nogi będącego na jedenastym metrze od bramki Michała Kwiatkowskiego, co wykorzystał Damian Tokarski – umieszczając piłkę w bramce. Szesnaście minut później popularny “Tokar” zagrał w środku pola do “Kwiatka”, a ten przerzutem w pole karne uruchomił “Czarnego”. Patryk Czarnota podał futbolówkę do Arkadiusza Kucińskiego, któremu nie udało się jej skierować do bramki 20-letniego Dawida Bałdygi, lecz na posterunku znajdował się Michał Kwiatkowski i było 3:0 dla piłkarzy Jezioraka. Minutę później 17-letni Kacper Neumann wykonując rzut z autu odnalazł Radosława Galasa, a ten natychmiast skierował piłkę do Damiana Tokarskiego, który bez przyjęcia wpakował piłkę do bramki zrozpaczonych graczy Tęczy.

Po zmianie stron sytuacja na boisku się nie zmieniła, chociaż Tęcza szukała swoich okazji. Okazję do pokazania się miał strzegący bramki Jezioraka 17-letni Dawid Ciura. Iławski golkiper dwukrotnie nie dał się pokonać w sytuacji “sam na sam”.

W 58. minucie bardzo aktywny w tym meczu Patryk Czarnota będąc w środku pola otworzył drogę do kolejnego trafienia. Przerzucił piłkę do wybiegającego Radosława Galasa, a ten bez wahania płaskim podaniem znalazł wbiegającego pod bramkę Damiana Tokarskiego. Padł kolejny gol, po świetnej trójkowej akcji. Była to trzecia bramka “Tokara”, czy też “Tokarza” w tym spotkaniu.

Na dziewięć minut przed końcem Paweł Sagan prostopadle zagrał do Jana Miązka i 18-letni junior także wpisał się na listę strzelców, zdobywając ładną bramkę. Kilkadziesiąt sekund później kuriozalny błąd obrońców i bramkarza wykorzystał Arkadiusz Kuciński i mecz zakończył się wynikiem 7:0 dla Jezioraka, który rozgromił Tęczę.

Warto dodać, że do zespołu powrócił Paweł Kolcz, którego kibice mogli obejrzeć na boisku w drugiej połowie.

W sobotę 22 sierpnia o godzinie 17:00 piłkarze Jezioraka zagrają w Iławie z liderem – Zatoką Braniewo.

Jeziorak Iława – Tęcza Biskupiec 7:0 (4:0)

Patryk Czarnota 1′, Damian Tokarski 17′, 34′, 58′, Michał Kwiatkowski 33′, Jan Miązek 81′, Arkadiusz Kuciński 82′.

Jeziorak: Ciura – Kaźmierski, Kressin (57 Ksiuk), Kwiatkowski (57 Kolcz), Kuciński, Galas (57 Miązek), Madej (57 Stanikowski), Tokarski, Neumann, Sagan, Czarnota.

Tęcza: Wójcik (59 Rogoziński) – Saramak, Orzoł (73 Bałdyga), Ocias, Łoszkowski, Domański (46 Rawa), Chabera, Brunkal, Romańczuk (73 Misior), Bałdyga, Rybkiewicz (68 Kostyra).

Żółte kartki: Stanikowski, Tokarski – Chabera, Rybkiewicz

Sędziowali: Paweł Sielski (sędzia główny), Jacek Makowski (asystent 1.), Jakub Moszczyński (asystent 2.).

Widzów: ok. 350

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji