Jeziorak II zagra w a–klasie!

Podczas lipcowego spotkania Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, zapadła decyzja dotycząca wniosku Stomilu Olsztyn i Jezioraka Iława. Od przyszłego roku rezerwy iławskiego klubu zagrają w a–klasie.

Od sezonu 2023/2024 drużyna rezerw Iławskiego Klubu Sportowego będzie rywalizowała w a–klasie. – Zgodnie z regulacjami PZPN i WMZPN kluby szczebla centralnego oraz III i IV ligi mają możliwość zgłoszenia drużyn rezerwowych. Kluby chcące zgłosić drużynę rezerw do sezonu 2023/24 musiały tego dokonać z rocznym wyprzedzeniem, tj. do 31 lipca 2022 roku. Na ten moment z powyższego prawa skorzystały dwa kluby – Stomil Olsztyn, który zgłosił rezerwy do IV ligi i Jeziorak Iława, który zgłosił rezerwy do A klasy. – czytamy na stronie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Jeziorak II Iława będzie składał się z zawodników Akademii IKS Jeziorak, graczy niepowołanych do osiemnastki meczowej pierwszej drużyny, a także innych zawodników, którzy będą się ogrywać od następnego sezonu w a–klasie. Do tego tematu powrócimy.

Autor: Karol Synowiec

Foto: Krystian Knobelsdorf

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji