JeziorakTV: #RETRO: Jeziorak Iława – Petrochemia Płock 1:1 (1:0)

Z powodu pandemii koronawirusa COVID-19, nie odbywają się żadne wydarzenia sportowe i kulturalne. Dziś mamy okazję do wspomnień. Zaczynamy projekt pod tytułem „Retro Jeziorak”. Już dziś o godzinie 20:00 będziemy emitować mecz Jeziorak Iława – Patrochemia Płock.

Od dziś będziemy transmitować historyczne mecze Jezioraka, które zapadły w pamięci wszystkim kibicom, a także te zapomniane wydarzenia. Na początek zachęcamy do obejrzenia meczu z Petrochemią Płock.

Mecz z Petrochemią był o tyle ważny, że drużyna z Iławy była liderem II ligi (dzisiejsza I liga), mając bardzo realne szanse na awans do piłkarskiego raju. Mecz grupy II odbył się w niedzielę, 24 marca 1996 roku.

Media okrzyknęły spotkanie „meczem wiosny”, gdyż lider miał się zmierzyć z wiceliderem. Już za kilka dni miną dwadzieścia cztery lata od tego pojedynku, który zgromadził na iławskim stadionie sześć tysięcy kibiców.

Spotkanie beniaminka z Iławy i płockiej Petrochemii, a dzisiejszej Wisły, sędziował Michał Listkiewicz, który niedługo później został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Listkiewicz wówczas był znanym i szanowanym międzynarodowym arbitrem, a także pierwszym Polakiem, który sędziował finał Piłkarskich Mistrzostw Świata.

Jeziorak Iława – Petrochemia Płock 1:1 (1:0)
Sobociński 39 – Podolski 67

Żółte kartki: Jurkowski, Kiłdanowicz – Podolski, Serocki, Witkowski

Jeziorak: Talik, Zientarski, Jurkowski, Tarnowski, Zajączkowski, Kiłdanowicz, Baca, Sobociński (70 Preis), Płoski (46 Pasik), Jackiewicz (46 Przytuła), Dyluś

Petrochemia: Koszarski, Przerada (72 Kowalczyk), Milewski, Podolski, Serocki, Remień, Jóźwiak, Witkowski (90 Kędzierski), Dąbrowski, Jakóbczak (85 Dylewski), Małocha

Sędzia główny: Michał Listkiewicz (Warszawa)

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji