Juniorzy chcą rozegrać mecz ze Stomilem! Iławianie poza Makroregionalną Ligą Juniorów? Będzie walkower?

Juniorzy Jezioraka mieli dziś rozegrać mecz barażowy o udział w Makroregionalnej Lidze Juniorów. Dzisiejszy mecz się nie odbędzie, gdyż kilku podstawowych zawodników iławskiego zespołu przebywa na kwarantannie. Poprosiliśmy naszego rywala o to, by przełożyć mecz na inny termin. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej wyznaczył nową datę, na wtorek 2 listopada. Niestety Stomil Olsztyn nie wyraził zgody na przełożenie meczu barażowego.

Dziś o godzinie 12:00 juniorzy Jezioraka, których trenuje Tomasz Radziński, mieli rozegrać mecz w Olsztynie ze Stomilem. Iławianie nie pojechali do Olsztyna, prosząc kilkukrotnie o przełożenie tego spotkania. Zarząd Jezioraka spotkał się jednak z odmową, co jest dla nas niezrozumiałe i krzywdzące. Władze WMZPN wyznaczyły nowy termin rozegrania spotkania na wtorek 2 listopada, na co Jeziorak wyraził zgodę, lecz olsztyński klub sprzeciwił się tej decyzji.

Kilku podstawowych zawodników iławskiego zespołu przebywa na obowiązkowej kwarantannie, która kończy się dzisiaj. Mimo wielu wysiłków i i prób kontaktu z prezesem olsztyńskiego klubu, a także trenerem koordynatorem Akademii Stomilu, nie udało nam się skontaktować.

Warto wspomnieć, że iławianie przez dwa ostatnie sezony brali udział w rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorów u19. Dwa lata temu pokonaliśmy w spotkaniu barażowym właśnie Stomil, wygrywając 1:0 w Iławie, również remisując bezbramkowo w Ostródzie.

Na to spotkanie nasi zawodnicy czekają od dawna, miała być to dla nich nagroda za udaną rundę. Iławianie wiedzą, że mogą ponownie awansować do MLJ, gdzie będą mogli rywalizować z uznanymi markami.

Widzimy jednak, że niektórym obce są zasady uczciwej sportowej rywalizacji, a zasady “Fair play” należy odstawić na półkę, między inne bajki. W przypadku przyznania walkoweru na korzyść Stomilu, nasz klub będzie składał odwołanie do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Prezes Jezioraka-Andrzej Sobiech wystosował pismo do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią:

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji