Juniorzy zdobyli Puchar Zimowy. Jeziorak Iława – Polonia Lidzbark Warmiński 8:0 (2:0)

Juniorzy prowadzeni przez Tomasza Radzińskiego zapisali w swoim dorobku kolejne zwycięstwo. Po efektownym zwycięstwie otrzymali Zimowy Puchar Województwa Juniorów, który w imieniu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej wręczył Marian Szkamelski. W meczu kontuzji doznał Wiktor Drozdowski, któremu oczywiście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Od pierwszego gwizdka pana Grzegorza Rudzińskiego dominowali młodzi iławianie, od samego początku stwarzali groźne sytuacje. Worek z piłkami w bramce rywala rozwiązał Emil Brejdakowski, który w 9. minucie znalazł drogę do bramki. Dwadzieścia minut później było już 2:0, a do siatki trafił ponownie Brejdaowski. Jeziorowcy atakowali, jednak na kolejne gole było trzeba poczekać.

Po przerwie iławska młodzież ruszyła do przodu z animuszem, gdyż zaledwie pół minuty po zmianie stron bramkarza Polonii pokonał Dominik Wiśniewski. Graczom Jezioraka atakowanie sprawiało wielką radość, utrzymywali się przy piłce i kreowali kolejne groźne sytuacje. Po godzinie gry było już 4:0, a w meczowych statystykach zapisał się Aleksander Łepek. Mogła paść kolejna bramka, lecz pewnie zmierzająca do pustej bramki futbolówka sfiksowała, odbijając się od zewnętrznej strony słupka. W 75. minucie piątą bramkę zdobył popularny „Wiśnia”. Pięć minut po tym trafieniu, na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Stanikowski. Mocno uderzona piłka przełamała ręce golkipera, a iławianie mogli cieszyć się z szóstego trafienia. Po trzech minutach kolejną bramkę dorzucił do worka Dominik Wiśniewski. Po minucie byliśmy świadkami ostatniego akordu tego spotkania, gdyż wynik końcowy ustalił Emil Brejdakowski.

Jeziorak Iława – Polonia Lidzbark Warmiński 8:0 (2:0)
Emil Brejdakowski 9′, 29′, 84′, Dominik Wiśniewski 46′, 75′, 83′, Aleksander Łepek 57′, Jakub Stanikowski 80′.

Jeziorak: Jaguszewski, Kaźmierski, Brejdakowski S., Brejdakowski E., Drozdowski, Janiszek, Staniowski, Wiśniewski, Łepek, Pokojski, Racki, Lewicki, Pawłowski, Próchniewski.

Polonia: Szostak, Zakrzewski, Ciesielski, Kamieniecki, Kędzierski, Kmiołek, Kozacz, Kuźmiar, Leszczelsi, Michalczewski, Bednar, Olszewski, Danuszczyk.

Sędziowali: Grzegorz Rudziński (sędzia główny), Paweł Aptowicz (asystent 1.), Krzysztof Masiejczyk (asystent 2.)

// Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji