Kim są młodzieżowcy, którzy dołączyli do Jezioraka

Przygotowania z zespołem seniorów Jezioraka Iława, do nowego sezonu, rozpoczęli m.in. czterej młodzi zawodnicy, którzy w ostatnim czasie grali w juniorskich drużynach Raduni Stężyca i Stomilu Olsztyn. W tym gronie są Bartosz Urban, Igor Zieliński i Arseni Mazaleuski z rocznika 2004 oraz Marcel Abramczyk z rocznika 2005. Kim jest wspomniana czwórka? Więcej poniżej.

Bartosz Urban (rocznik 2004, bramkarz) – Przygodę z futbolem zaczął w zespole Wietcisy Skarszewy. Następnie trafił do drużyny juniorów Raduni Stężyca. Występował w kadrach wojewódzkich, miał też okazję zadebiutować w drugim zespole Raduni Stężyca (V liga).
To obiecujący gracz, który stopniowo pokonuje kolejne szczeble i potwierdza jakość.

Igor Zieliński (rocznik 2004, pomocnik) – Zaczynał treningi piłkarskie w Polonii Markusy, skąd później trafił do drużyny juniora Raduni Stężyca prowadzonej przez trenera Radosława Gaca. W rundzie wiosennej zdobył 2 bramki w drużynie juniora starszego Raduni Stężyca.

Arseni Mazaleuski (rocznik 2004, pomocnik) – Pochodzi z Białorusi. Przygodę z piłką zaczął w FK Smalawiczy. Jeziorak będzie jego pierwszym polskim klubem. Grający na pozycji defensywnego pomocnika nowy piłkarz Jezioraka miał okazję zadebiutować w kontrolnym meczu z Suprą Kwidzyn.

Marcel Abramczyk (rocznik 2005, obrońca) – Pierwsze kroki z piłką stawiał w GKS Gietrzwałd. Później trafił do zespołu juniorów Stomilu Olsztyn, gdzie pod wodzą duetu trenerskiego Adam ZejerBartłomiej Duda stał się podstawowym zawodnikiem defensywy. Ostatnia runda to udane występy w Makroregionalnej Lidze Juniorów (U-19), w której biorą udział czołowe akademie w Polsce.

Od lewej: Igor Zieliński, Arseni Mazaleuski, Marcel Abramczyk
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji