Klinika Rehasport partnerem medycznym Jezioraka Iława

IKS Jeziorak oraz klinika medyczna Rehasport podpisały umowę, w wyniku której Rehasport będzie partnerem medycznym iławskiego klubu! To kolejny ważny krok w rozwoju Jezioraka.

Od tej pory, w razie urazu, każdy zawodnik i każdy trener zarówno pierwszej drużyny, jak i Akademii będzie mógł skorzystać z usług najlepszej kliniki medycyny sportowej w Polsce! W ramach współpracy zawodnicy Jezioraka będą mieli zapewnioną opiekę medyczną w zakresie biomechanicznej oceny funkcjonalnej. To zestaw badań i testów, które wsparte odpowiednią diagnostyką, pozwalają lokalizować i eliminować tzw. słabe ogniwa, czyli miejsca zagrożone urazami. Ponadto klub będzie miał zapewnioną natychmiastową obsługę badań, zabiegów i rehabilitacji. Umowa obejmuje także badania zawodników w ramach transferów. Pozwoli to ocenić ich stan zdrowia i zdolność do gry. Poza tym do klubu będzie przypisany opiekun, którego zadaniem będzie pomoc w prowadzeniu procesu leczenia.

Stawiamy na rozwój
„Nawiązanie współpracy z kliniką Rehasport to kolejny ważny krok w rozwoju naszego klubu. Na rozwój ten składają się nie tylko aspekty sportowe, ale także organizacyjne, czy te dotyczące opieki zdrowotnej, dlatego cieszę się, że to właśnie Klinika Rehasport została partnerem medycznym IKS Jezioraka Iława. To światowy lider w dziedzinie medycyny sportowej, czego dowodem jest przyznany przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej certyfikat – FIFA Medical Centre of Excellence. Jako klub pragniemy zapewnić adeptom naszej Akademii oraz zawodnikom drużyn seniorskich takie warunki, by czuli się bezpieczni także w przypadku zdrowotnych konsekwencji sportowej rywalizacji w naszych barwach”. – powiedział Prezes Klubu, Tomasz Radziwilski.

Doświadczenie i profesjonalizm
„Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie zapewniania opieki medycznej tak dla klubów z najwyższych lig, jak i dla sportowców-amatorów. O jednych i drugich dbamy profesjonalnie, nie inaczej będzie i w przypadku Jezioraka Iława. Mam nadzieję, że dzięki naszej współpracy i badaniom opartym na najnowszej wiedzy, zmniejszy się ilość urazów w zespole. To jest nasz wspólny cel”. – stwierdził Dyrektor ds. Sportu w klinice Rehasport, Jakub Puchalski.

Gwarancja tego, co najlepsze
„Zwiększający się poziom sportowy zawsze podnosi ryzyko potencjalnych kontuzji. Podpisaniem tej umowy, zapewniliśmy naszym piłkarzom dostęp do najlepszej sportowej opieki medycznej w Polsce. Współpraca niesie za sobą kilka kluczowych elementów, a najważniejsze to działania prewencyjne oraz natychmiastowa obsługa medyczna w przypadku kontuzji. Dzięki temu zapewnimy naszym adeptom możliwość szybkiego powrotu do zdrowia, jeśli zajdzie taka potrzeba”. – powiedział Wiceprezes Klubu ds. piłki młodzieżowej i rozwoju Akademii, Piotr Śnihur.

Klinika z doświadczeniem i renomą
Zespół kliniki Rehasport składa się z ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, ale również trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, dietetyków i menedżerów sportowych. Klinika jako pierwsza w Polsce otrzymała najwyższy certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – FIFA Medical Centre of Excellence. Jest Oficjalnym Partnerem Medycznym kilku związków sportowych (m.in. Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Polskiego Związku Tenisowego, Polskiego Związku Żeglarskiego, Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Polskiego Związku Golfa), wielu klubów, opiekuje się także medalistami igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji