Kordian Wantowski odchodzi z Jezioraka

W rundzie rewanżowej sezonu 2017/18 Klasy okręgowej nie zobaczymy w szeregach Jezioraka 18-letniego Kordiana Wantowskiego. Młody obrońca zdecydował, że swoją piłkarską przygodę kontynuował będzie w Czarnych Rudzienice, aktualnie ostatniej drużynie “okręgówki”.
 
Kordian Wantowski urodził się 25 listopada 1999 roku i jest wychowankiem Jezioraka. Jeszcze rok temu zawodnik występował w juniorach Młodzieżowej Akademii Piłkarskiej. Do kadry pierwszej drużyny włączony został przez trenera Wojciecha Figurskiego zimą minionego sezonu. W seniorach zadebiutował w meczu wyjazdowym z Orłem Ulnowo (zwycięstwo 4:2), a na boisku spędził 45 minut zmieniając w przerwie spotkania Tomasza Kaszlewicza.
 
Wantowski razem z drużyną wywalczył awans do “okręgówki”. Jesienią aktualnego sezonu obrońca wystąpił w 10 meczach Jezioraka przebywając na boisku łącznie 72 minuty. Zawodnik raz został ukarany żółtą kartą.
 
Wiosną w Jezioraku nie zobaczymy też 19-letniego pomocnika Pawła Burnego. Zawodnik już przed sezonem zdecydował, że chce być zawodowym żołnierzem i w pierwszej rundzie w bardzo ograniczonym stopniu był do dyspozycji trenera Figurskiego. Wystąpił w czterech meczach spędzając na boisku 170 minut.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji