Kwarantanna potrwa dłużej. Nie zagramy przez kolejny miesiąc!

Nie mamy dla naszych kibiców dobrej informacji. Kwarantanna od meczów piłki nożnej potrwa do 26 kwietnia. Sprawia to, że drużynę Jezioraka zobaczymy na boisku dopiero za miesiąc, lub wcale…

Koronawirus COVID-19 sprawia, że całe społeczeństwo zmaga się z niebezpiecznym przeciwnikiem, który wyrządza wielkie szkody. Pandemia także ma ogromny wpływ na wydarzenia w sporcie, a raczej ich brak. Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił do końca marca wszystkie mecze, w tym spotkania forBET IV ligi i innych rozgrywek, w których biorą udział drużyny Akademii Piłkarskiej Jezioraka. Dziś zapadła kolejna decyzja odnośnie przedłużenia kwarantanny od piłki. Nie zagramy do 26 kwietnia 2020 r. włącznie!

Na stronie Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się komunikat z tą informacją. – Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi oraz 3. ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu.

Może dojść do takiej sytuacji, że mecze ligowe i pucharowe nie dojdą już do skutku, a liga zostanie zakończona przed czasem. Jeśli jednak dojdzie (na co liczymy!), to rozgrywki zakończą się w ostatni weekend czerwca. Taki obrót spraw powoduje oczywiście, że będziemy musieli ponownie opracować terminarze dla wszystkich drużyn, z juniorami i seniorami włącznie.

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji