Łukasz Fabiański dołączył do Rodziny Jezioraka! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Brzmi to może nieprawdopodobnie, ale to takie są fakty. Do Rodziny Jezioraka dołączył jeden z najlepszych polskich bramkarzy – Łukasz Fabiański. Jak to możliwe? Okazuje się, że reprezentant Polski ma sporo wspólnego z Iławą, a wszystko za sprawą wychowanka Jezioraka Grzegorza Sobiecha, który opowiedział nam o przyjaźni z „Fabianem” i pokazał kilka archiwalnych zdjęć.
 
Grzegorz Sobiech i Łukasz Fabiański poznali się w lipcu 2001 roku na obozie Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Szamotuły w Karpaczu. Już pod koniec września, niedługo po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, mieszkali razem w jednym pokoju i uczyli się w Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach.
 
– Zanim trafiłem do pokoju z Łukaszem i pochodzącym z Iławy i zaczynającym przygodę z piłką nożną w Jezioraku Pawłem Kapińskim, mieszkałem przez dwa tygodnie z najstarszymi chłopakami ze szkółki, między innymi z Radkiem Cierzniakiem [dziś Legia Warszawa – red.] i Bartkiem Romańczukiem [grał między innymi w VfL Wolfsburg czy Jagiellonii Białystok] – wspomina Grzegorz.
 
Grzegorz i Łukasz nie tylko trenowali i uczyli się razem, ale też się zaprzyjaźnili, a ich znajomość trwa do dziś. W liceum siedzieli w jednej ławce, w 2002 roku bawili się na zabawie sylwestrowej w Pensjonacie Malibu w Iławie, a w 2008 roku Grzegorz odwiedził Łukasza w Londynie, kiedy ten grał w słynnym Arsenalu. Łukasz przyjeżdżał też do Iławy na wakacje i grał w piłkę na prowizorycznym boisku obok bagienka przy ul. 1 Maja.
 
– Był na moich urodzinach, na sylwestra no i nawet skradł serce pewnej iławiance – zdradza Grzegorz.
 
Łukasz Fabiański urodził się 18 kwietnia 1985 roku w Kostrzynie nad Odrą. Przez siedem sezonów reprezentował barwy Arsenalu Londyn, do którego trafił z Legii Warszawa. Ostatnie cztery sezony spędził w walijskim Swansea City AFC (również Premier League). Od kilku dni media informują, że nowy sezon Fabiański rozpocznie w West Ham United.
 
Fabiański jest też bramkarzem reprezentacji Polski i otrzymał powołanie od trenera Adama Nawałki na Mistrzostwa Świata w Rosji. W dniu publikacji tego artykułu Polska rozegra swój pierwszy mecz na Mundialu z Senegalem (17:00). Fabiański zagrał dotychczas w 45 meczach reprezentacji Polski, po raz ostatni 12 czerwca 2018 z Litwą (4:0).
 
Rok 2003. Grzegorz Sobiech i Łukasz Fabiański w jednej ławce w 4 klasie Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach
 
Grudzień 2008, Londyn. Mieszkanie Łukasz Fabiańskiego w czasach, gdy grał w Arsenalu. Ciekawostką jest, że zdjęcie robił Jarosław Fojut (wtedy Bolton Wandarers FC, dziś Pogoń Szczecin)
 
Rok 2002. Wspólny sylwester w Pensjonacie Malibu w Iławie
 
Rok 2001, wigilia MSP Szamotuły w Pałacu Wąsowo. Na zdjęciu od lewej (góra): Łukasz Załuska, Andrzej Dawidziuk, Radosław Cierzniak, Krzysztof Tyma, (dół): Grzegorz Sobiech, Łukasz Fabiański, Jakub Szmatuła
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji