“Mój Sztambuch Sportowy” – audiobook na 75-lecie Jezioraka

“Mój Sztambuch Sportowy” to cykl audycji, które dają słuchaczowi możliwość zaznajomienia się z historią klubu sportowego – Jeziorak Iława. Bogdan “Biały” Białecki – były piłkarz Jezioraka dzieli się wspomnieniami z lat 50-tych ubiegłego wieku przedstawiając wydarzenia i ludzi, których spotkał w czasie swojej gry w Jezioraku.

W pięciu odcinkach Bogdan “Biały” Białecki przedstawia fakty i wydarzenia z lat 1937-1954, czyli od momentu narodzin, aż do swojego ostatniego występu w barwach iławskiego klubu. W unikalny sposób opisuje juniorską drużynę Jezioraka nazywaną “Iławskie orliki” oraz powojenną rzeczywistość, w której dorastał. Osią tej biografii są ludzie, których spotykał. Przenikliwe obserwacje i znakomite anegdoty – wszystko to składa się na sztambuch sportowy i zarazem na swoisty dokument historyczny.

Bogdan “Biały” Białecki wspomina czasy, w których jako młody chłopak spotkał na swojej życiowej drodze trenera Zygmunta Otolskiego, jednego z założycieli Jezioraka Iława. W ten sposób rozpoczęła się ich wieloletnia przyjaźń, która przetrwała ponad pół wieku. Swoje wspomnienia rozpoczął od dedykacji:

“Mój Sztambuch Sportowy” poświęcam z serdecznymi podziękowaniami Panu Trenerowi Zygmuntowi Otolskiemu – „Jasiowi” za trud, życzliwą opiekę i wychowanie w duchu prawdziwych wartości sportowych.

Zapiski wspomnień zostały spisane w pamiętniku “Mój Sztambuch Sportowy” na przełomie lat 1952/59.

Pasjonujące nagranie dla wszystkich fanów Jezioraka czyta Błażej Łukaszewski. Za montaż i obróbkę audio odpowiada Adrian Kierzniewski.

Nagranie jest dostępne do odsłuchania w aplikacjach: Spotify, iTunes i Soundcloud.

Autor: T.R.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji