No to zaczynamy rozgrywki! Podsumowanie przygotowań grup dziecięcych i młodzieżowych

Za nami okres przygotowawczy, w którym udział wzięli młodzi adepci piłki nożnej Akademii Jezioraka. Po przygotowaniach czas na oficjalne rozgrywki!

Latem tego roku sporo się działo. Powołano trenera koordynatora Akademii, którym został Bartłomiej Boros. Młody szkoleniowiec natychmiast zabrał się do ciężkiej pracy, współpracując z grupą niezwykle ambitnych trenerów i asystentów. Dzieci i młodzież, które trenują w Akademii Jezioraka wiedzą, że mogą zaufać swoim szkoleniowcom. Rodzice mają pewność, że ich pociechy będą rozwijały się pod wieloma względami pod okiem fachowców. Cały czas trwa nabór do Akademii (we wszystkich rocznikach!) – więcej informacji pod numerem: 663 546 125 lub wysyłając wiadomości e-mail: akademia@jeziorakilawa.pl.

Zakończył się właśnie okres przygotowawczy, dzieci i młodzież odbyły wiele jednostek treningowych, mając za sobą obozy, mecze kontrolne i udział w turniejach. Warto wspomnieć, że od bieżącego sezonu klub podjął decyzję o tym, że zawodnicy Akademii będą trenować cały rok (z krótkimi przerwami wakacyjnymi, świątecznymi, czy też feeryjnymi).

Podsumowanie zaczniemy od grupy najstarszej Juniora, którą prowadzi trener Tomasz Radziński. Zawodnicy rozegrali dotychczas dwa sparingi: u siebie z Motorem Lubawa (5:0, bramki: Czarzasty x 2, Radziński, Zalewski, Górski), oraz na wyjeździe z Olimpią Elbląg (2:4, bramki: Kłosowski, Górski). Warto zauważyć, że ponad połowa zawodników zespołu juniorów systematycznie trenuje w zespole seniorów.

Drużyna Trampkarza prowadzona przez trenera Bartłomieja Borosa rozegrała dotychczas trzy gry kontrolne. Młodzi iławianie przegrali 0:12 z Wisłą Płock, która przebywała na obozie w Iławie. W meczu z DSPN Kwidzyn padł wynik 2:5. Porażką zakończył się też w Nowym Mieście Lubawskim, z tamtejszą Drwęcą. Padł wynik 1:10.

Drużyna młodzika prowadzona przez duet trenerski Daniel Madej-Michał Sławiński rozegrała dwa mecze kontrolne. Młodzicy przegrali 2:12 z Rodłem Kwidzyn i 0:4 z Młodymi Lwami Mszanowo.

Drużyny młodzika starszego i trampkarza rozegrały ze sobą gierkę wewnętrzną. Ekipa młodzika młodszego, którą prowadzi Marek Witkowski, codziennie trenowała, zagrała również mecz wewnętrzny z drużyną trenera Mateusza Rykaczewskiego-orlikiem starszym. Ta drużyna po ciężkich treningach wzięła udział w turnieju, który został zorganizowany przez Unią Susz, w ramach obchodów 75-lecia klubu z Susza. Drużyny rocznika orlików młodszych, prowadzonych przez Piotra Lange i Szymona Wojenkowskiego, oraz trenera Michała Sławińskiego szlifują formę na orliku, organizując również poza treningami różne inne dodatkowe aktywności.

Grupa żak 2013 trenera Borosa rozegrała sparing z Constractem Lubawa, a żaka młodszy prowadzony przez trenera Łukasza Harmacińskiego, oraz grupy Skrzat obecnie prowadzone przez trenera Piotra Lange i Szymona Wojenkowskiego wraz z początkiem lipca również rozpoczęły treningi.

Warto wspomnieć, że grupy najmłodsze (od skrzata do orlika), będą brały od września udział w turniejach w ramach rozgrywek WMZPN. Klasyfikacja końcowa i wyniki w tych kategoriach wiekowych nie są prowadzone. Nasze najstarsze grupy (od młodzika do juniora), rozpoczynają swoje zmagania ligowe w nadchodzący piątek. W tych kategoriach drużyny rywalizują w ligach wojewódzkich, gdzie klasyfikacja i wyniki są prowadzone.

Poniżej harmonogram najbliższych meczów Naszych drużyn:

20 sierpnia, godzina 16:30, I liga Młodzika D2, Wicher Gwiździny- Jeziorak Iława, 22 sierpnia, godzina 13:00, II liga Trampkarza C1: Jeziorak Iława- Delfin Rybno, 22 sierpnia, godzina 17:00, I liga Juniora A1: Polonia Pasłęk- Jeziorak Iława, 23 sierpnia, godzina 19:00, Ekstraklasa Młodzika D1: Jeziorak Iława – ZKS Olimpia Elbląg.

Autor: Karol Synowiec, Bartłomiej Boros

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji