Od 0:2 do 4:2! Błękitni Pasym – Jeziorak Iława 2:4 (2:3)

Gdy po 23. minutach spotkania w Pasymiu Błękitni prowadzili z Jeziorakiem 2:0, fanom iławskiej ekipy przypomniały się koszmary. Jeziorowcy grali słabo, błędy popełniał ten, który do niedawna uchodził za ostoję solidności – Dawid Kowalski (w 25. minucie opuścił boisko). Jeziorak stratę jednak odrobił, i to z nawiązką.

Zaczęło się źle, bo od dwóch bramek dla rywala. Najpierw stratę w środku pola Dawida Kowalskiego i nieporozumienie z Jackiem Malanowskim wykorzystał w naszym polu karnym grający trener Błękitnych Patrycjusz Malanowski. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższa na 2:0 po udanej kontrze gospodarzy. Mało kto, w tym momencie spodziewał się, że Jeziorakowi uda się szybko wstać z kolan. Ale się udało. Jeszcze do przerwy iławianie zdołali przechylić szalę na swoją stronę.

W 25 minucie gry trener Wojciech Figurski przeprowadził trzy zmiany w ekipie Jezioraka, które podziałały mobilizująco na drużynę. Na efekt nie trzeba było długo czekać. W 37. min, po uderzeniu głową Figurskiego, piłka znalazła się w siatce gospodarzy. Przy wyrównującym trafieniu do bramki Błękitnych trafił Radosław Galas. Dwie minuty później kolejną akcję Jezioraka ładnym strzałem wykończył grający trener iławian zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Na przerwę piłkarze Jezioraka schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron nadal dominował Jeziorak, natomiast gospodarze szukali swojej szansy w kontrach. Wynik spotkania w 83. minucie gry ustalił Arkadiusz Kuciński. Niecodzienne rozegranie rzutu wolnego sprawiło, że kibice Jezioraka mogli odetchnąć z ulgą.

Teraz Jezioraka czeka mecz z Motorem w Lubawie w II rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Początek spotkania w środę o 16.00. Kolejne spotkanie ligowe iławska drużyna rozegra w sobotę, 12 września o godz. 16.00 na stadionie w Iławie z rezerwami Olimpii Elbląg.

Błękitni Pasym – Jeziorak Iława 2:4 (2:3)

Malanowski 15, 23 – Figurski 37, 45, Galas 43, Kuciński 83

Błękitni: Brzozowski – Nosowicz, Chrzanowski, P. Malanowski (Łukaszewski 88), Gołaszewski (Kępka 65), Dobrzyński, Kowalewski, Mikulak, Świercz, Stańczak (Nosowicz 46, Młotkowski 70), Balcerzak.

Jeziorak: J. Malanowski, Kaźmierski (Kolcz 25), Neumann, Kowalski (Ksiuk 25), Sagan, Kuciński, Tokarski (Kwiatkowski 25), Madej (Stanikowski 80), Figurski, Galas (Szczepański 82), Czarnota.

Żółte kartki: Chrzanowski (Błękitni) – Neumann (Jeziorak)

Skład sędziowski: Paweł Duchnowski (sędzia główny), Rafał Śniadach (asystent nr. 1), Rafał Żbikowski (asystent nr. 2).