Odpadamy w fatalnym stylu. Jeziorak Iława – Znicz Biała Piska 0:5 (0:2)

Nie tak miało wyglądać wczorajsze popołudnie. Wszyscy liczyliśmy na dobry mecz i awans piłkarzy Jezioraka. Niestety spotkanie zakończyliśmy w bardzo słabych nastrojach, gdyż Znicz Biała Piska rozgromił naszą ekipę, wygrywając aż 5:0. Dodajmy, że w ekipie naszego wczorajszego rywala zagrało dwóch zawodników, którzy niegdyś reprezentowali barwy Jezioraka w II lidze. Byli nimi Łukasz Kuśnierz i Patryk Gondek.

Nie tak wyobrażali sobie mecz kibice Jezioraka, którzy pamiętali poprzedni mecz ze Zniczem, kiedy oba zespoły spotkały się w półfinale, walcząc o awans do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Dwa lata temu padł wynik 4:4, a finalistę musiały wyłonić rzuty karne.

Wszyscy liczyli na dobry mecz, lecz niebo zapłakało nad iławskim stadionem, smutek zagościł też na twarzach kibiców. Jeziorak do momentu stracenia pierwszej bramki nie odstawał, lecz popełniane błędy zostały szybko wykorzystane. W 20. minucie Maciej Famulak wykorzystał błąd w ustawieniu, oddając strzał z dystansu, wyprowadził Znicz na prowadzenie. Cztery minuty później goście wykorzystali stratę piłki, przy wyprowadzeniu jej spod bramki Jezioraka, futbolówka trafiła na głowę Famulaka, a ten „odpalił zapalniczkę”, podwyższając wynik na 2:0 dla gości. Iławianie próbowali atakować, lecz defensywa podopiecznych trenera Ryszarda Borkowskiego, nie dała się w żaden sposób zaskoczyć.

Po przerwie byliśmy świadkami kolejnych goli, ponownie niestety w wykonaniu przyjezdnych. W 53. minucie Bartosz Giełażyn wykorzystał błąd Jezioraka, z bliska kierując piłke do bramki. Po ośmiu minutach było już 0:4, ładnym uderzeniem popisał się Marcin Fiedorowicz. Dwie minuty później padł ostatni gol, trzeci raz do bramki piłkę skierował Maciej Famulak, wykorzystując szybką kontrę w wykonaniu swoich kolegów. Piłkarze Jezioraka atakowali, starali się o honorowego gola, lecz tego dnia zdecydowanie lepszą drużyną byli goście, którzy w ćwierćfinale zagrają z Mamrami Giżycko. Dodajmy, że w ekipie rywala Jezioraka zagrało dwóch zawodników, którzy niegdyś reprezentowali barwy iławian w II lidze. Byli nimi Łukasz Kuśnierz i Patryk Gondek.

Jeziorak Iława – Znicz Biała Piska 0:5 (0:2)

– Maciej Famulak 20, 24, 63, Bartosz Gieżałyn 53, Marcin Fiedorowicz 61′.

Żółte kartki:

Tomasz Sedlewski, Radosław Galas – Mariusz Łapiński.

Jeziorak: Włodarczyk, Kłosowski (55 Leszczenko), Kressin (46 Zalewski) Kwiatkowski, Bartkowski (65 Banaszek), Galas (80 Deredas), Wacławski, Sedlewski, Nastaj (63 Piórkowski), Czarnota, Sagan.

Znicz: Kanclerz, Kuśnierz (46 Łapiński), Kalicki (46 Pawluczuk), Giełażyn (60 Fiedorowicz), Famulak, Furman (64 Kottlenga), Baiduk, Jońca, Duchnowski (55 Molski), Mosakowski, Gondek (60 Gulbierz).

Sędziowali: Damian Krumplewski (sędzia główny), Jacek Makowski (asystent nr 1), Miłosz Karbowski (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec