Orneta zdobyta. Błękitni Orneta – Jeziorak Iława 0:3 (0:2)

Za nami bardzo udany weekend. Piłkarze Jezioraka udali się do Ornety, by rozegrać mecz z Błękitnymi. Iławianie po dobrym meczu pokonali Błękitnych Orneta 3:0.

W ostatnich latach wyjazdy do Ornety były pechowe. Porażka, utracenie zwycięstwa w ostatnich minutach, sprawiały, że podopieczni Fabiana Wieliczki (niegdyś bramkarza, wychowanka Jezioraka), widzieli swoją szansę na zdobycie punktów.

Drużyna Wojciecha Tarnowskiego nie zawiodła, iławianie szybko zdobyli przewagę, by w siódmej minucie wyjść na prowadzenie. Radosław Galas zagrał z lewej strony do Tomasza Wacławskiego, a ten z bliska skierował piłkę do bramki. Jeziorak dalej atakował, jednak brakowało tego ostatniego podania, a także skuteczności pod bramką Błękitnych. W bramce miejscowych dobrze się spisywał Rafał Chełmiński. Ciekawostką jest to, że golkiper miejscowych jest również sędzią piłkarskim. Wiosną tego roku sędziował jako asystent mecz Jezioraka, kiedy iławianie pokonali 2:1 zespół z Ornety.

Jeziorak zawzięcie atakował, dzielnie również bronił. Znakomicie spisywał się blok defensywny Jezioraka, pewnie rozbijał kontrataki drużyny z Ornety. Na minutę przed zejściem do szatni, byliśmy świadkami kolejnego trafienia. Tomasz Wacławski wyprowadził piłkę, odegrał ją do Michała Kwiatkowskiego, który znakomicie oddał ją “Wackowi”. Strzelec pierwszego gola wrzucił piłkę w pole karne do Pawła Sagana, lecz obrońca wybił ją wprost pod nogi Radosława Galasa, a ten pewnie wpakował ją do bramki.

Po przerwie piłkarze z Iławy dalej atakowali, szukali swoich szans do podniesienia rezultatu. Świetnie radził sobie Michał Kwiatkowski, który kilka razy uderzał na bramkę Chełmińskiego, a bramkarz z Ornety popisywał się świetnymi obronami. Iławianie zmarnowali kilka dobrych sytuacji, ale w końcu bramka została odczarowana. W 76. minucie znakomicie w pole karne futbolówkę wrzucił Szymon Nastaj, a Paweł Sagan głową skierował ją do bramki. Więcej goli już nie padło, a Jeziorak pewnie wygrał.

Następny mecz piłkarze Jezioraka rozegrają z Olimpią II Elbląg. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 14:00.

Błękitni Orneta – Jeziorak Iława 0:3 (0:2)

– Tomasz Wacławski 7′, Radosław Galas 44′, Paweł Sagan 76′.

Żółte kartki:

Noel Gucajtis, Piotr Kosobucki, Fabian Budzyński.

Sędziowali: Jakub Narojczyk (sędzia główny), Jacek Makowski (asystent nr. 1.) i Michał Palczyński (asystent nr. 2.).

Błękitni: Chełmiński, Kosobucki, Pluciński (46 Frankowski), Dzierzkiewicz, Gucajtis, Zaborny (87 Niedźwiecki), Sobas (79 Szczęśniak), Romejko, Orzoł (68 Budzyński), Fabisiak (89 Waraksa), Dziurski (79 Niedźwiecki).

Jeziorak: Ciura, Słomski (74 Kowalski), Zalewski (77 Kressin), Kwiatkowski, Galas, Wacławski (72 Nastaj), Sedlewski, Nowiński (74 Deredas), Czarnota (87 Foj), Flis, Sagan (90 Poniewski).

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji