Ostatni sprawdzian. Jaguar Gdańsk – Jeziorak Iława

Już w najbliższą sobotę, 25 lutego o godz. 11:00, drużyna Jezioraka rozegra ostatnie spotkanie kontrolne przed meczami o stawkę. Rywalem iławian będzie czwartoligowy Jaguar Gdańsk. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką naszego przeciwnika.

Jaguar Gdańsk w 2023 obchodzi swoje 40-lecie. Od 1983 roku istnieje nieprzerwanie, mając swoją bazę na gdańskich Kokoszkach. Można śmiało powiedzieć, że Jaguar, tak jak Lechia, wiele wspólnego miał z budowlanką, choć oczywiście funkcjonował w zgoła odmiennych realiach. Skupiony wokół ludzi tworzących Gdański Kombinat Budowy Domów został zbudowany dzięki miejscowym zapaleńcom.

Jaguar zaczął piąć się po szczeblach ligowej piłki. W kilka lat z samego dna, czyli B-klasy, znalazł się w czwartej lidze. Ale oczkiem w głowie włodarzy klubu jest szkółka piłkarska. To prężnie rozwijająca się akademia, której baza, choć jeszcze w budowie, jest jak na polskie warunki imponująca.

W czasie przerwy zimowej rywale rozegrali 14 gier kontrolnych! Trenerem drużyny jest Piotr Formela. Po rundzie jesiennej zespół Jaguara zajmuje 7. miejsce w IV lidze pomorskiej.

Mecz kontrolny z Jaguarem rozpocznie się o godzinie 11:00 na obiektach piłkarskich Jaguara przy ul. Budowlanych 49.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji