Pierwszy test-mecz. Przed meczem z Suprą Kwidzyn

Przed piłkarzami Jezioraka pierwszy letni sparing. Za iławską drużyną pierwszy tydzień okresu przygotowań do sezonu 2022/2023, a jego podsumowaniem będzie towarzyskie starcie z beniaminkiem pomorskiej “okręgówki” Suprą Kwidzyn.

Już o godzinie 11 piłkarze Jezioraka zagrają w Kwidzynie z miejscową Suprą, która powstała w 2019 roku. Kwidzynianie wówczas rozpoczęli grę w b–klasie, w której spędzili dwa sezony, a niedawno okazali się najlepszą drużyną w a–klasowych zmaganiach o awans do pomorskiej klasy okręgowej.

Trenerem naszego rywala jest doskonale znany w Iławie Andrzej Tołstkik. Były piłkarz Jezioraka, a później trener młodzieży, był pierwszym szkoleniowcem, który podjął się prowadzenia piłkarzy z Iławy w b–klasie w sezonie 2014/2015. Dodajmy również, że kilka dni temu do Supry na zasadzie wypożyczenia przeszedł Tomasz Wacławski, a przed godzinami zawodnikiem kwidzynian został piłkarz Unii Susz Patrick Barwiński.

Iławianie wczoraj pozyskali Grzegorza Kochalskiego, który powrócił do Jezioraka z Huraganu Morąg, a wcześniej Kamila Sternickiego. Z drużyną Jezioraka trenuje również inny zawodnik, lecz o jego przydatności do zespołu zadecyduje trener Daniel Madej.

Życzymy udanego sparingu, a także braku kontuzji w obu ekipach.

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji