Pomóżmy Tymusiowi! Jeziorak przyłącza się do akcji i zbiórki

Tymek z Kisielic nie obchodził jeszcze pierwszych urodzin, a przeżył już wiele złamań i urazów. Po narodzinach lekarze dawali mu zaledwie trzy godziny życia, lecz ten dzielny wojownik pokazuje wielką wolę życia. Prosimy o wsparcie zbiórki dla Tymona, który walczy z wrodzoną łamliwością kości.

Tymek urodził się 12 marca 2021 r., pochodzi z Kisielic. Zanim przyszedł na świat, lekarz prowadzący ciążę twierdził, że ta przebiega książkowo. Niestety po narodzinach lekarze zauważyli u naszego bohatera obniżone napięcie mięśniowe i liczne złamania. Miał złamaną rączkę, obie nóżki, kilka żeber i obojczyk. Lekarze prognozowali, że przeżyje zaledwie trzy godziny, lecz on się nie poddał, tak samo jego dzielni rodzice.

Zaraz po narodzinach Tymona przetransportowano do szpitala w Gdańsku, gdzie lekarze stwierdzili ciężką chorobę genetyczną, jaką jest wrodzona łamliwość kości.

Ze względu na ciężki stan, Tymona samolotem przetransportowano samolotem do Łodzi, gdzie w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego, przeszedł kolejne badania. Podczas pobytu w CSKUM, nasz bohater złamał drugą rączkę i dwukrotnie przeszedł zapalenie płuc. Niestety badania potwierdziły nieuleczalną chorobę, tę, o której chwilę temu już wspominaliśmy…

Kości Tymka są bardzo delikatne jakby z porcelany. Czeka go bardzo długie leczenie, a także trwająca przez całe życie rehabilitacja. Dzielni rodzice cały czas poszukują pomocy u innych specjalistów, a naszego wojownika czekają turnusy rehabilitacyjne, kosztujące kilka tysięcy złotych. Konieczne będzie również przyjmowanie co dwa miesiące leku, którego podaż odbywać się będzie w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Będzie musiał przejść kilka operacji montażu drutów teleskopowych, które usztywnią kości jednak koszt jednej operacji to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zapraszamy do wsparcia zbiórki, link jest podany TUTAJ!

Grupa, bazarek dla Tymona. Link jest podany TUTAJ!

Koszty leczenia i rehabilitacji:

–intensywna rehabilitacja 1 godz. ok. 200 zł po trzydzieści godzin miesięcznie. Około 72 000 zł rocznie,

–montaż drutów teleskopowych koszt 1 drutu ok. 10 000 zł, koszt całej operacji ok. 40 000 – 60 000 zł (operacja co kilka lat w zależności od stanu zdrowia Tymka),

–turnusy rehabilitacyjne 2 tyg. ok. 2500 zł,

–specjalistyczny sprzęt (wózek inwalidzki, chodzik, kule),

–zakup aparatu słuchowego na jedno ucho ok. 6 000 zł wymiana co 5 lat.

Pewne dodatkowe koszty, których wartości na dzień nie znamy:

–dojazdy do szpitali, specjalistów, rehabilitantów,

–wyżywienie i noclegi,

–stała opieka medyczna (chirurg, ortopeda, laryngolog, okulista, urolog),

–artykuły życia codziennego (usztywnione rożki, poduszki, buty ortopedyczne, pasy podtrzymujące chodzenie),

–artykuły do pielęgnacji w domu (maści na stłuczenia odparzenia natłuszczające i regenerujące, szyny, gaziki, waty, bandaże opaski typu codofix).

Prosimy o wsparcie, pomaga(J)my!

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji