Porażka w ostatnim teście. Jeziorak Iława – Huragan Morąg 3:4 (2:1)

Piłkarze Jezioraka mają za sobą gorący okres przygotowawczy. W ostatnim sparingu iławianie przegrali z Huraganem Morąg, który spadł z III ligi. Gospodarze prowadzili już 3:1, jednak po naszych błędach zwyciężyli morążanie.

Piłkarze Jezioraka od poniedziałku rozpoczną przygotowania do meczu I Rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Iławianie w sobotę 31 lipca, zagrają w Iławie z Polonią Iłowo.

Wczoraj drużyna trenowana przez Wojciecha Figurskiego zmierzyła się z Huraganem Morąg, spadkowiczem z III ligi. Od pierwszego gwizdka sędziego Daniela Szula, kibice byli świadkami pomysłowej gry, ciekawych akcji i goli.

W 16. minucie Adrian Podgórski wyprowadził morążan na prowadzenie. Prowadzenie gości trwało trzynaście minut. Iławianie rozegrali znakomitą zespołową akcję, którą na gola zamienił Michał Kwiatkowski. Po trzech minutach było już 2:1 dla Jezioraka. Kwiatkowski wrzucił piłkę do Patryka Czarnoty, a ten cofnął piłkę do niepilnowanego Wojciecha Figurskiego, który pewnie umieścił piłkę w bramce.

Dziewięć minut po przerwie Tomasz Sedlewski zagrał prawdziwe “ciastko” do Patryka Czarnoty, a “Czarny” znakomitym strzałem wykorzystał piękną asystę. Trzy minuty później piłkarze z Morąga rozgrywali rzut rożny. Krótko rozegrana futbolówka powędrowała w pole karne, tam nieporozumienie graczy Jezioraka wykorzystał Paweł Galik.

W 68. minucie do remisu doprowadził Cezary Januszkiewicz. Prowadzenie, a zarazem wygraną zapewnił gościom sześć minut później Przemysław Ziemianowicz.

Jeziorak w sobotę o godzinie 17:00 rozegra mecz I Rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Iławianie zagrają na własnym boisku z Polonią Iłowo, beniaminkiem forBET IV ligi.

Jeziorak: Ciura, Sedlewski, Deredas, Słomski, Foj, Czarnota, Kwiatkowski, Nastaj, Galas, Wacławski, Figurski, Włodarczyk, Stanikowski, Kijewski, Radziński, Falkowski, Parulis, Kłosowski.

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji