Porażka z faworytem. Polonia Warszawa – Jeziorak Iława 7:1 (3:0)

Młodzi iławianie udali się do Warszawy, by rozegrać mecz ze stołeczną Polonią. Podobnie jak rok temu, w poprzedniej edycji rozgrywek mecz zakończył się wysokim zwycięstwem „czarnych koszul”.

Polonia jest zdecydowanym faworytem rozgrywek, drużyną która zapewne wygra tegoroczną edycję MLJ u-19. Iławianie w ubiegłym roku przegrali w Warszawie 0:5, jak było tym razem?

Drużyna Jezioraka pojechała do Warszawy, ale bez zawodników, którzy zostali powołani do pierwszej drużyny. W Iławie zostali Kacper Neumann, Jakub Stanikowski, Maciej Banaszek, Kacper Włodarczyk i Dawid Ciura.

Na mecz z Polonią trener Tomasz Radziński miał jednak do dyspozycji młodych zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu, a także Jakuba Szczepańskiego. Cały mecz przeciwko Polonii rozegrał także Szymon Świniarski, zawodnik który dołączył do IV ligowego Jezioraka z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, która jest wiceliderem ligi okręgowej. W aktualnym sezonie w lidze okręgowej i Pucharze Polski 18-letni napastnik rozegrał 19. meczów, w których zdobył czternaście bramek.

Polonia od samego początku uzyskała przewagę, co udokumentowała trzema golami zdobytymi do przerwy. W 5. minucie Piotr Miszczuk otworzył worek bramkami, a dziesięć minut później podwyższył prowadzenie. Trzy minuty przed przerwą prowadzenie „czarnych koszul” podwyższył Piotr Sonnenberg.

Dziesięć minut po zmianie połów Dawid Keller trafił na 4:0. W 77. minucie Aleksander Gajger strzelił kolejnego, piątego już gola. Trzy minuty później bramkarza Polonii pokonał Szymon Nastaj. Trzy minuty przed zakończeniem spotkania Denisa Staronia pokonał Oskar Waszkiewicz, a w doliczonym czasie Piotr Miszczuk ustanowił końcowy wynik.

W niedzielę 28 marca Jeziorak podejmie w Iławie Widzew Łódź.

Polonia Warszawa – Jeziorak Iława 7:1 (3:0)

Piotr Miszczuk 5′, 15′, 90′, Piotr Sonnenberg 43′, Dawid Keller 55′, Aleksander Gajger 77′, Oskar Waszkiewicz 87′ – Szymon Nastaj 80′.

Jeziorak: Staroń, Poniewski, Kłosowski (65 Kopeć), Świniarski, Zalewski, Wieński (48 Miązek), Topolewski, Szczepański, Górski (46 Nastaj), Próchniewski (56 Kijewski), Wiśniewski (63 Szulc).