Potrzebujemy zwycięstw. Polonia Lidzbark Warmiński – Jeziorak Iława 1:0 (1:0)

Za nami bardzo ciekawe spotkanie, które elektryzowało od dawna kibiców. Jeziorak udał się do Lidzbarka Warmińskiego, by rozegrać mecz z Polonią. Niestety piłkarze Jezioraka przegrali jedną bramką, którą w pierwszej połowie zdobył Sergey Gurov.

Od pierwszego gwizdka pana Marcina Szczerbowicza z Olsztyna, kibice byli świadkami emocjonującego spotkania. Kolorytu dodawało to, że mecz był rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Przepiękny stadion w Lidzbarku Warmińskim zgromadził wielu kibiców, którzy oczekiwali dobrego widowiska. Z pewnością się nie zawiedli.

W pierwszej części piłkarze z Iławy kilka razy mogli wyjść na prowadzenie, przeprowadzili kilka ciekawych akcji. Znakomicie w bramce gospodarzy spisywał się Piotr Gasperowicz, którego wspierali dobrze grający obrońcy. Jeziorak był bardzo blisko wyjścia na prowadzenie, jednak Polonia także przeprowadzała groźne akcje. W 34. minucie Sergey Gurov przepięknym strzałem z powietrza wyprowadził swoich kolegów na jednobramkowe prowadzenie.

Po przerwie wynik był cały czas sprawą otwartą, a podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego kilka razy byli bliscy wyrównania. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Tomasz Wacławski, lecz uderzył w boczną siatkę. Piłkarze Czesława Żukowskiego mogli podwyższyć prowadzenie, jednak znakomicie Dawid Ciura stawał na wysokości zadania.

Niestety piłkarze Jezioraka nie zdołali odrobić straty, przez co spadli na drugie miejsce w tabeli. Iławianie mają jeden punkt straty do Concordii Elbląg, która pokonała Motor Lubawa 2:1.

W niedzielę 7 listopada zagramy w Iławie o godzinie 13 z Mazurem Ełk. Zapraszamy już teraz na to spotkanie!

Polonia Lidzbark Warmiński – Jeziorak Iława 1:0 (1:0)

Sergey Gurov 34′.

Żółte kartki:

Michał Skarbek, Dawid Bogdański, Paweł Szymański – Tomasz Sedlewski, Jakub Słomski.

Polonia: Gasperowicz, Szymański, Świder, Wasiak (71 Karłowicz), Gurov, Rodzeński, Skarbek, Bogdański, Dziemidowicz, Dajnowski, Szczerba (89 Wojciechowski).

Jeziorak: Ciura, Zalewski, Słomski (66 Kressin), Kwiatkowski, Galas (49 Foj), Sedlewski, Wacławski, Nowiński (77 Madej), Czarnota, Flis, Sagan.

Sędziowali: Marcin Szczerbowicz (sędzia głowny), Jacek Makowski (asystent nr 1), Michał Pereszczako (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji