Powrót na właściwe tory. Jeziorak Iława – Polonia Iłowo 4:0 (2:0)

Ten weekend nareszcie był dla nas udany. W sobotę piłkarze Jezioraka zmierzyli się z chcącą się utrzymać Polonią Iłowo, wygrywając 4:0. Mimo wysokiego zwycięstwa to goście mieli również swoje argumenty podczas sobotniego spotkania.

Iławianie weszli w nowy rok z wielkimi nadziejami, lecz niestety początek rundy był po prostu słaby. Plaga kontuzji sprawiła, że minimalna strata do Concordii przerodziła się w dystans dziesięciopunktowy. Spotkanie z Polonią miało być meczem na przełamanie, takim właśnie było, lecz mimo wysokiego wyniku goście mieli dużo argumentów w tym spotkaniu.

W 9. minucie iławianie przeszli z obrony do ataku, wyprowadzając kontrę. Paweł Sagan wrzucił piłkę w pole karne na głowę Michała Bartkowskiego, a ten bez problemów umieścił futbolówkę w bramce. Iławianie szli za ciosem, lecz musieli też mieć się na baczności. W 18. minucie sędziowie nie podyktowali rzutu karnego dla gości, po tym, jak Kacper Włodarczyk przypadkowo „skasował” Huberta Jaworskiego. Obrońcę Polonii musiała zabrać karetka pogotowia. W jego miejsce wszedł Kacper Ciesielski, który popisał się po chwili świetnym uderzeniem, takim „spadającym liściem” zza pola karnego. Piłkę w świetnym stylu na rzut rożny wybił 17-letni golkiper Jezioraka, który rozegrał tego dnia świetne zawody. W 28. minucie Paweł Sagan ponownie wrzucał piłkę w pole karne, która spadła pod nogi Bartkowskiego, a ten podał ją do Patryka Czarnoty i na tablicy wyników dwójka zastąpiła jedynkę.

Chwilę później sędzia Wojciech Trochim powinien (zdaniem autora) pokazać czerwoną kartkę Arturowi Gorczyńskiemu z Polonii, za bardzo ostre wejście w nogi Michała Kwiatkowskiego. Obie drużyny się wzajemnie atakowały, lecz zabrakło konkretów, czyli inaczej mówiąc kolejnych goli.
Jedenaście minut po powrocie drużyn z szatni, bramkarz gości–Kamil Molski faulował Pawła Sagana, który rozgrywał znakomite zawody. Warto dodać, że piłkarz ten sprawił sobie ogromny prezent urodzinowy, gdyż dwa dni później obchodził 25. urodziny. Sto lat Sagi!

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Kwiatkowski, po chwili utonął w objęciach swoich kolegów, gdyż podwyższył wynik tego spotkania. Dodajmy, że obowiązki kapitana w tym spotkaniu pełnił Radosław Galas, „El capitano” w piątek również świętował urodziny, a dokładnie 22. Mimo że nie wpisał się na listę strzelców, to napędzał ataki Jeziorowców!

Mimo fatalnego wyniku drużyna gości dalej atakowała, strzelała na bramkę. Świetnie sprawowała się jednak defensywa i młody golkiper w bramce. W 77. minucie faulowany w polu karnym był Maciej Banaszek, a pan Wojciech Trochim z Olsztyna bez wahania wskazał na „wapno”, to znaczy na punkt pomalowany farbą, gdyż gospodarz iławskiego obiektu nie maluje linii wapnem, lecz specjalistyczną farbą. Karnego na gola zamienił Michał Bartkowski, znalazł się również w jedenastce kolejki.Ten gol nie podłamał gości, którzy dalej atakowali iławską bramkę, lecz piłka nie zamierzała do niej wpaść. Po chwili bliski zdobycia gola był Maciej Banaszek, lecz piłka po jego strzale głową minimalnie minęła bramkę. Bramkarza Polonii próbował pokonać jeszcze Borys Piórkowski, lecz jego potężna bomba, o milimetry minęła słupek.

W sobotę Jeziorak zagra w Braniewie z Zatok

Jeziorak Iława – Polonia Iłowo 4:0 (2:0)

Michał Bartkowski 9′, (rzut karny) 77′ , Patryk Carnota 28′, Michał Kwiatkowski (rzut karny) 56′.

Żółte kartki:

Piórkowski – Gorczyński, Kruszyński, Molski, Lemanek, Borkowski, Ciesielski.

Jeziorak: Włodarczyk, Zalewski (85 Kłosowski), Kwiatkowski, Bartkowski (90 + 3 Falkowski), Galas, Leszczenko, Wacławski (65 Banaszek), Sedlewski, Nastaj (58 Piórowski), Czarnota (85 Deredas), Sagan.

Polonia: Molski, Rasocha, Jaworski (18 Ciesielski), Borkowski, Rogowski, D. Lemanek (73 Bogacki), Kruszyński, S. Rynkowski (75 Ogrodowczyk), Kwaśniewski (58 Zaremba), Grzela (60 Rynkowski), Gorczyński.

Sędziowali: Wojciech Trochim (sędzia główny), Jakub Stepnowski (asystent nr 1), Jakub Grembocki (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec