Powstanie podziemny system nawadniania murawy!

Mamy dla państwa znakomitą informację o inwestycji, która z pewnością będzie preludium do modernizacji stadionu! Urząd miasta Iławy uzyskał dofinansowanie na stworzenie profesjonalnego, podziemnego systemu nawadniania murawy!

O szeroko pojętej modernizacji Stadionu Miejskiego mówi się od wielu miesięcy i lat. Iławski obiekt był niegdyś chlubą miasta znad najdłuższego jeziora w Polsce. Upływ lat sprawił, że stadion na którym domowe mecze rozgrywają piłkarze Jezioraka, dobre czasy ma już dawno za sobą.

Mamy jednak dobrą wiadomość, która zapewne będzie wstępem do kompleksowej modernizacji. Iławski ratusz otrzymał ze środków województwa warmińsko-mazurskiego dofinansowanie na to, by murawa posiała podziemny, profesjonalny system nawadniania! Sejmik województwa, pod przewodnictwem iławianki Bernadetty Hordejuk, przekazał na tę inwestycję 36 tysięcy złotych. Pozostałe środki przeznaczy miasto Iława.

Z pomysłem napisania wniosku o dofinansowanie koncepcji nawadniania murawy stadionu miejskiego zgłosił się do mnie Wojciech Żmudziński – dyrektor ICSTiR. Razem z Markiem Witkowskim i pracownikami Centrum Sportu zrobili rozeznanie rynku i mieli gotową koncepcję działania. Wspólnie przygotowaliśmy wniosek wraz z niezbędną dokumentacją. Mówi Jakub Kaska, urzędnik miejski, członek Komisji Rewizyjnej Iławskiego Klubu Sportowego. – Należy zaznaczyć, że mogliśmy ubiegać się o 50% kosztów inwestycji, jednakże nie mogła to być kwota wyższa niż 40 tys. zł. 5 lipca wpłynęła do mnie wiadomość mailowa, że nasz pomysł przypadł komisji oceniającej do gustu i został pozytywnie zarekomendowany do dofinansowania. Zdajemy sobie sprawę, że to mały krok w kierunku modernizacji stadionu, ale udało się go zrealizować. – Dodał na zakończenie Jakub Kaska.

Trzymamy kciuki za pozytywną realizację, również za pozyskanie środków na kompleksową modernizację stadionu!

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji