Premiera książki „Jeziorak i…” autorstwa Henryka Plisa

Takiej książki w historii Jezioraka Iława jeszcze nie było. „Jeziorak i…” to publikacja bez precedensu w dziejach klubu z ul. Sienkiewicza.

Henryk Plis jest kibicem iławskiego Jezioraka. W swoim opracowaniu, nad którym pracował dwa lata, spisał ponad 75 lat historii iławskiej piłki nożnej. Monografia klubu z Sienkiewicza to pierwsze tego typu wydawnictwo, w którym tak dokładnie zostały przedstawione dzieje Jezioraka Iława.

Ta książka jest o narodzinach Jezioraka, o jego dawnych gwiazdach – Otolskim, Głombiowskim, Klimku, Sobocińskim – i o tych obecnych, o najlepszych meczach, o grze w II lidze, o słynnych meczach w Pucharze Polski, kiedy Jeziorak był na ustach całej piłkarskiej Polski, ale przede wszystkim o legendzie klubu z Sienkiewicza. Co w nim jest tak wyjątkowego, że kochają się w nim kolejne pokolenia kibiców? Jeziorak łączy iławian – to nie tylko futbol, to dużo więcej!

“Jeziorak i…” jest pełną dokumentacją iławskiej drużyny piłkarskiej sezon po sezonie – od momentu powstania klubu, aż do momentu zakończenia ubiegłego sezonu, czyli rozgrywek 2018/19. Siła publikacji to przede wszystkim kompletne i unikatowe statystyki, cytaty i zdjęcia historyczne. „Jeziorak i…” to portret klubu, który od prawie 75-ciu lat reprezentuje Iławę na piłkarskiej mapie Polski.

Publikacja „Jeziorak i…” liczy ponad 300 stron oraz posiada twardą, okolicznościową oprawę. Jej cena to 100 zł. Książkę nabyć można w siedzibie klubu.

Uroczysta promocja książki i spotkanie autorskie z Henrykiem Plisem będzie miało miejsce w czwartek 24 października w restauracji „Stary Tartak” w Iławie. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji