Przed meczem Błękitni Orneta – Jeziorak Iława

Już jutro o godzinie 16. piłkarze Jezioraka rozegrają następny mecz. Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego zagrają z ekipą, która występuje pod wodzą doskonale znanego w Iławie Fabiana Wieliczko-bramkarza, wychowanka Jezioraka. Tą drużyną są nieobliczalni Błękitni z Ornety.

W środę iławianie rozegrali w Mławie, zaległy mecz, piątej kolejki forbBET IV ligi. Piłkarze trenera Wojciecha Tarnowskiego po dwóch golach Pawła Sagana wygrali 2:1. Po sześciu meczach, z dorobkiem piętnastu punktów znajdujemy się na drugim miejscu w tabeli, liderem jest Concordia Elbląg, która ma punkt więcej.

Naszym jutrzejszym rywalem będą piłkarze Błękitnych Orneta. W Ornecie w ostatnim czasie grało nam się ciężko, a dwa ostatnie sezony mogą to potwierdzić. 21 września 2019 r., przegraliśmy w Ornecie 2:3, a rok temu zremisowaliśmy 1:1, tracąc zwycięstwo w doliczonym czasie gry.

29 maja tego roku wygraliśmy w Iławie z Błękitnymi 2:1, a gole dla iławian zdobyli: ówczesny grający trener-Wojciech Figurski i Michał Kwiatkowski, dla drużyny z Ornety trafił Aleksy Fabisiak.

W poprzednim sezonie drużyna prowadzona przez Daniela Koguta (obecnie szkoleniowca Zatoki Braniewo) zajmując trzynaste miejsce, została zdegradowana do ligi okręgowej (gr. 2.). Jednak w związku z pozostaniem w III lidze (gr. 1.) GKS Wikielec, drużyna z Ornety pozostała w gronie zespołów, grających w forBET IV ldze.

W sezonie 2021/2022 drużyna prowadzona przez Fabiana Wieliczkę zdobyła sześć punktów, odnosząc również cztery porażki. W poprzednim spotkaniu Błękitni ulegli 0:6 Huraganowi Morąg. Z dwoma zwycięstwami ornecianie zajmują dwunaste miejsce w tabeli.

Sędzią głównym spotkania będzie pan Jakub Narojczyk, a jego asystentami będą Jacek Makowski (asystent nr. 1.) i Michał Palczyński (asystent nr. 2.).

Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 18 września, na Stadionie Miejskim w Ornecie, mieszczącym się przy ulicy Sportowej 6. Początek meczu o godzinie 16:00.

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji