Przed meczem: Błękitni Orneta – Jeziorak Iława

W nadchodzącą sobotę (21 września), piłkarze Jezioraka rozegrają rozegrają kolejne spotkanie w ramach rozgrywek forBet IV ligi. Tym razem rywalem niebiesko-białych będzie beniaminek – Błękitni Orneta.

Dwanaście tygodni temu piłkarze Błękitnych Orneta sprawili nie lada niespodziankę pokonując w meczach barażowych Unię Susz. Obecnie w rozgrywkach forBet IV ligi beniaminek z Ornety radzi sobie bardzo dobrze i po siódmej kolejce zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Piłkarze z Ornety fatalnie rozpoczęli sezon. Rezerwy Stomilu Olsztyn nie dały rywalom żadnych szans i rozbili gospodarzy 6:0. Później było już zdecydowanie lepiej.  Co ciekawe zespół trenera Daniela Koguta jak do tej pory lepiej spisuje się na wyjazdach. W trzech dotychczasowych meczach na swoim stadionie wygrali tylko raz z innym ligowym beniaminkiem Warmią Olsztyn 4:3. Z 11 punktów, które zdobyli w tym sezonie piłkarze Błękitnych, aż 8. wywalczyli na wyjazdach i w żadnym nie doznali porażki.

Bolączką Błękitnych jest gra w obronie. Defensywa Błękitnych straciła w tym sezonie już 19 bramek! Gorsi w tym elemencie gry są piłkarze olsztyńskiej Warmii. Najlepszymi strzelcami Błękitnych są Mateusz Różowicz i Przemysław Ziemianowicz. Obydwaj zdobyli po 4 bramki.

Jeziorak z kolei goni czołówkę ligi. Nieznaczna porażka w siódmej kolejce z liderem – GKS-em Wikielec nieco osłabiła naszą pozycję w tabeli. Pomimo tego incydentu trener Wojciech Figurski zapewnia, że Jeziorak broni nie składa i będzie bił się o najwyższe lokaty. Nasz grający trener ponadto podczas meczu z Błękitnymi Orneta będzie walczył o fotel samodzielnego króla strzelców. Aktualnie na tej pozycji znajduje się aż czterech zawodników z dorobkiem 6 trafień.

Sobotni mecz w Ornecie jako arbiter główny poprowadzi Krystian Mucha z Olsztyna. Pomagać mu będą asystenci: Sławomir Wiśniewski oraz Jakub Moszczyński. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.

Cena wstępu to 5 zł.

Jeziorowcy są zdecydowanymi faworytami sobotniej potyczki. Kurs na zwycięstwo Jezioraka w forBecie wynosi 1.30, na remis 5.00, z kolei na zwycięstwo Błękitnych aż 6.60.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji