Przed meczem Jeziorak Iława – Polonia Iłowo. Rozpoczynamy Wojewódzki Puchar Polski

Piłkarze Jezioraka rozpoczną jutro zmagania w Wojewódzkim Pucharze Polski. W meczu I rundy iławianie zagrają z Polonią Iłowo. Poloniści niedawno awansowali do forBET IV ligi.

Podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego już jutro rozpoczną zmagania w Wojewódzkim Pucharze Polski. Rywalem Jezioraka będzie Polonia Iłowo. Drużyna z Iłowa jest tegorocznym beniaminkiem forBET IV ligi. Piłkarze Polonii, mając sześć punktów przewagi, wyprzedzili Unię Susz. Historia pojedynków między tymi drużynami jest bardzo skromna. W rozgrywkach ligowych mierzyliśmy się czterokrotnie. Pierwszy raz w sezonie 2013/2014, kiedy drużyna z pogranicza województwa spadła z IV do V ligi (tak wówczas nazywała się liga okręgowa, organizowana przez WMZPN).

Jesienią zawodnicy śp. trenera Romana Bromberga pokonali w strugach deszczu graczy z Iłowa 1:0. Podczas przerwy zimowej trenera z Ostródy zastąpił Tomasz Wojewoda, pod którego wodzą “Jeziorowcy” pokonali w Iłowie Polonię, wygrywając 2:0. Piłkarze tych drużyn ponownie się spotkali w sezonie 2017/2018, kiedy drużyna Wojciecha Figurskiego w kapitalnym stylu awansowała do IV ligi. Na stadionie w Iłowie wygraliśmy 1:0, a na własnym terenie 6:0.

Jutro zaktualizujemy historię spotkań pomiędzy Jeziorakiem a Polonią. Wszyscy wierzymy w to, że aktualizacja będzie na korzyść Jezioraka. Piłkarze z Iławy są zdecydowanymi faworytami, ale potrzebują wparcia swoich kibiców!

Zapraszamy bardzo gorąco na to spotkanie, które rozpocznie się w sobotę 31 lipca, o godzinie 17:00. Cena biletu wynosi 10 złotych, członkowie Rodziny Jezioraka mają wstęp wolny. Ze względów sanitarnych, ilość miejsc jest ograniczona o 50% pojemności stadionu. Uwaga – trybuna od strony basenu jest wyłączona z użytkowania!

Spotkanie z ramienia Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Sebastian Sikorski (sędzia główny), Damian Dębski (asystent 1.), Wojciech Trochim (asystent 2.).

Autor: Karol Synowiec

Fot. Krystian Knobelzdorf

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji