Przed meczem: Jeziorak Iława – Tęcza Biskupiec

Dwunasta kolejka ligi zbliża się wielkimi krokami. Podopieczni Wojciecha Figurskiego rozegrają drugi mecz z rzędu przed własną publicznością, a ich rywalem będzie Tęcza Biskupiec – zespół, który jest o jedno “oczko” wyżej w tabeli. Spotkanie będzie dla obu ekip o tyle istotne, że dzieli je raptem punkt różnicy. Potyczkę można śmiało nazwać “meczem za 6 punktów”.
 
Tęcza Biskupiec to jeden z zespołów aktualnej IV ligi, z którymi nasza przerwa w rywalizacji była najdłuższa. Sięga ona aż sezonu 2004/2005 i ówczesnej IV ligi. Jeziorak wygrał wtedy całe rozgrywki z przewagą jedenastu punktów nad Olimpią Elbląg, natomiast Tęcza nie utrzymała się w lidze, zajmując 17 miejsce.
 
Mecz 5. kolejki w rundzie jesiennej sezonu 2004/2005 zakończył się zwycięstwem Jezioraka w Iławie aż 10:2, a bramki dla niebiesko-białych zdobywali: Kalinowski, Pietrasik, Pasik, Drzystek, Trafarski oraz Wojewoda. W rewanżowym spotkaniu podczas rundy wiosennej po raz kolejny zdobyliśmy 3 cenne punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:4, a tym razem gwoździe do trumny wbijali: Suchocki, Pasik, Wojewoda i Chodowiec.
 
Drużynę Jezioraka w owym sezonie trenował Wojciech Tarnowski.
 
 
Jeziorak Tecza 10 2 gazeta
Tecza Jeziorak 0 4 gazeta
 
Spotkanie odbędzie się 20 października 2018 r. o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Iławie. Poprowadzą je Mateusz Korneluk (sędzia główny), Mateusz Piechotka (asystent) oraz M. Rydziński. Obserwatorem będzie Mirosław Kowalski.
 
Tradycyjnie koszt wstępu na mecz to 10 złotych. Dzieci do lat 7 oraz członkowie Rodziny Jezioraka wchodzą za darmo.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji