Przed meczem: Jeziorak Iława – Warmia Olsztyn

Czas przełamać złą passę! Po dwóch niezbyt udanych spotkaniach Jeziorak będzie próbował gonić podium. Rywalem, który przyjedzie do Iławy będzie KKS Warmia Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 16:00

Jeziorak pod wodzą Wojciecha Figurskiego przyzwyczaił nas do tego, że większość meczy wygrywa. Ostatnie dwie ligowe porażki z rzędu, to seria, która nie przytrafiła się nam od roku, kiedy to ulegliśmy Concordii Elbląg 0:5 i Tęczy Biskupiec 0:1.

Nasz sobotni przeciwnik – Warmia nie zważając na swoją dwunastą pozycję w tabeli lubi zaskakiwać. Przykładem tego jest mecz z rezerwami Stomilu, który aktualnie zajmuje drugie miejsce na podium. Podopieczni trenera Marcina Wincla, pokonali wyżej wymieniony zespół 2:0. Ponadto w tym sezonie zwyciężali z Zatoką Braniewo oraz MKS-em Korsze.

Niewątpliwe najlepszym snajperem, który przysłużył się do zwycięstw Warmii był Krystian Oleszko. Do tej pory w lidze trafił 5 razy.

Kolejnymi postaciami, które warto wspomnieć są Wiktor Bojarowski, Krystian Ogrodowski, Zbigniew Marchlewski oraz trener Marcin Wincel. Wiktor jeszcze w minionym sezonie grał w niebiesko-białych barwach Jezioraka, Krystian zaś pochodzi z Iławy, ale jest wychowankiem GKS-u Wikielec. Dwóch ostatnich było zawodnikami Jezioraka. Marcin Wincel grał dla iławian w sezonie 2000/2001, natomiast Zbigniew Marchlewski od roku 2009 do 2011.

Jednak nie tylko wygranymi wyróżnia się zespół z Olsztyna. Warmia straciła w tym sezonie już 26 bramek i jest liderem w tej statystyce. Najwięcej, bo aż 7 bramek olsztyńscy piłkarze stracili w meczu z rezerwami Olimpii Elbląg. Warmia zajmuje również najniższe miejsce w tabeli pośród grona tegorocznych beniaminków. Można ich jednak usprawiedliwiać bardzo młodą kadrą pierwszego zespołu. Średni wiek wynosi 20,8 lat. Młodszy zespół ma jedynie Olimpia II Elbląg.

Jeziorak i Warmia to starzy rywale z czasów II ligi. Rywalizowaliśmy ze sobą właśnie na tym poziomie ostatnio sezonie 1997/1998. Oprócz tego spotykaliśmy się z Warmią również w IV lidze w sezonie 2003/2004

Bilans pomiędzy Jeziorakiem a Warmią od sezonu 1982/1983 do teraz wynosi:

15 wygranych Jezioraka

4 remisy

1 porażka Jezioraka

Spotkanie z Warmią Olsztyn odbędzie się 28 września (sobota) o godzinie 16:00.

Sędziować je będą: Wojciech Trochim, Tomasz Trochim oraz Daniel Bugajski.

Wstęp na spotkanie to tradycyjnie 10 złotych. Rodzina Jezioraka oraz dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

Zapraszamy również po odbiór darmowych biletów dla kobiet oraz młodzieży do lat 15 w biurze klubu do piątku 27.09 włącznie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji