Punkty uciekają w doliczonym czasie gry. Błękitni Orneta – Jeziorak Iława 1:1 (0:0)

Jeziorak Iława zremisował 1:1 (0:0) z Błękitnymi Orneta. W 66. minucie padł pierwszy gol, strzelony przez Wojciecha Figurskiego. Gospodarze wyrównali dopiero w doliczonym czasie gry.

Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach. Ciągle padający deszcz zdecydowanie nie sprzyjał obu stronom jednak trzeba podkreślić, że byliśmy świadkami bardzo interesującego meczu, który toczył się w szybkim tempie, a akcji pod obiema bramkami nie brakowało. Piłkarze Jezioraka w większości spotkania przeważali, gospodarze skupiali się na szybkim wyprowadzaniu piłki oraz szukaniu swoich szans w kontrach. Jedna z takich sytuacji skończyła się rzutem karnym dla gospodarzy. Piłka uderzona przez Przemysława Ziemianowicza obiła tylko poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dawida Ciurę. W pierwszych 45 minutach bramek nie zobaczyliśmy.

W 67. minucie iławianie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec Jezioraka Wojciech Figurski. Asystę przy bramce zanotował Arkadiusz Kuciński.

W 93. minucie padł gol dla Błękitnych. Po dośrodkowaniu w pole karne Mateusza Lawrenca piłkę do własnej bramki skierował Krzysztof Kressin. W drużynie Jezioraka pozostał pewien niedosyt, bo iławianie byli bliscy odnotowania trzech punktów.

Kolejny mecz Jeziorak rozegra w niedzielę, 18 października. Na własnym boisku podejmie Polonię Lidzbark. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców, dostępna będzie transmisja na tv com.

Błękitni Orneta – Jeziorak Iława 1:1 (0:0)

Bramki: Kressin (sam) 90+3` – Figurski 67`

Błękitni: Lawrenc – Pluciński, Romejko, Ziemianowicz, Czubak (80 Kogut), Oryńczak (76 Gucajtis), Dzierzkiewicz, Fabisiak (92 Budzyński), Kukałowicz, Kosobucki, Kowalczuk

Jeziorak: Ciura – Kaźmierski (46 Neumann), Sagan, Kressin, Ksiuk, Wiśniewski (60 Czarnota), Madej, Kuciński, Kwiatkowski, Galas, Figurski.

Żółte kartki: Romejko, Pluciński, Fabisiak (Błękitni) – Madej, Ksiuk (Jeziorak)

Czerwona kartka: Pluciński (Błękitni)

Sędziowali: Kamil Żmijewski (sędzia główny), Michał Krakowiak (asystent 1.), Damian Sadowski (asystent 2.).